iPhone 5C a 5S budú na Slovensku oficiálne v predaji od 25. októbra

Druhá vlna predaja nových iPhonov začne 25. októbra. Medzi krajinami, v ktorých budú modely 5C a 5S dostupné figuruje aj Slovensko.

09.10.2013 18:52
iPhone 5S Foto:
Smartfón iPhone 5S
debata

Apple spustí predaj nového iPhonu 5C a 5S na Slovensku s oneskorením, v porovnaní s predošlou verziou iPhone 5. Firma sa sústredila na nový kľúčový trh, ktorým je Čína a viaceré európske krajiny sa zaradili až do druhej predajnej vlny, ktorá je naplánovaná na 25. októbra. Medzi nimi figuruje Slovensko aj Česká republika. Firma to oficiálne potvrdila vo svojej tlačovej správe.

Veľký záujem po nových modeloch iPhone spôsobil, že viacero záujemcov z Čiech a Slovenska vycestovalo za nákupmi do neďalekého Nemecka, ktoré patrilo medzi prvých deväť krajín, v ktorých sa zariadenia začali oficiálne od predávať už 20. septembra. Vysoký dopyt chcelo využiť aj viacero domácich predajcov, na čele s veľkými distribučnými reťazcami, ktorí telefóny zo zahraničnej distribúcie predávali s vysokou maržou. Elektrodom Nay napríklad ponúka iPhone 5S 16GB v troch farebných prevedeniach za cenu 1057 eur, plastový model 5C zas za cenu 678 eur.

O2 začalo predávať iPhone 5C predčasne
Ako prvé spomedzi trojice slovenských operátorov zaradilo iPhone 5C do svojej ponuky O2, ktoré na Apple nečakalo a pravdepodobne využilo distribučnú sieť zo zahraničia. „Pravdepodobne ide o produkty určené pre iný trh,“ tvrdil svojho času hovorca Slovak Telekomu, Michal Korec. Operátor si za iPhone 5C pýta 671 eur (16 GB) a 775 eur (32 GB) pri nákupe v kamennej predajni a 609 a 711 eur pri nákupe cez internet.

Cena bude pravdepodobne kopírovať cenu v zahraničí
Ako prví sa k telefónom z oficiálnej slovenskej distribúcie dostanú operátori Orange a Slovak Telekom, ktorí majú so spoločnosťou Apple spísanú exkluzívnu zmluvu. Ani jeden z dvojice operátorov doposiaľ informácie o začatí predaja nezverejnil, pravdepodobne tak urobia v najbližších dňoch. Cena u oboch nových produktov by mala byť zhodná s cenou v zahraničí, teda počnúc 599 eurami za model 5C a 699 eurami za model 5S.

debata chyba
Viac na túto tému: #Apple #iphone 5s #iPhone 5C