Google už požičiava a predáva filmy aj Slovákom

20.06.2014 18:37
Filmy Google Play
Ilustračné foto Autor:

Google predbehol konkurentov keď na Slovensku oficiálne spustil svoju požičovňu filmov. Filmy v nej je možné nie len požičiavať ale aj nakupovať. Ceny však nie sú zanedbateľné.

To, čo iní sľubujú už niekoľko mesiacov či rokov, Google dotiahol do konca. Po spustení služby Hudba Google Play rozšíril ponuku služieb aj o online filmovú videopožičovňu. Pre konkurenciu, ktorá má širšiu ponuku a aj o čosi nižšie ceny, Slovensko zatiaľ nie je zaujímavým trhom. Google, ktorý na Slovensku spustil službu s názvom Filmy Google Play práve v týchto dňoch, zatiaľ Slovákom seriály neponúkne. Vyberať si však môžu z niekoľkých desiatok tisíc filmových titulov, väčšinou v angličtine s dostupnými titulkami.

Nakupovať možno z počítača aj z mobilu
K databáze filmov môžu pristupovať užívatelia tak z počítačov ako aj z mobilných zariadení s Androidom a iOS. Podpora Windows Phone zatiaľ chýba. Tituly sú k dispozícii tak vo vysokom HD ako aj štandardom SD rozlíšení. V súčasnosti pochádzajú prevažne z produkcie najväčších filmových štúdií, ako Universal Studios, Paramount Pictures, Warner Bros, 20th Century Fox, Sony Movies. “Súčasťou ponuky sú okrem klasiky aj filmové novinky ako napríklad 300: Vzostup impéria, Zimný príbeh, Gravitácia, či Späť do ringu. Ďalší obsah bude postupne pribúdať,” dopĺňa vo svojom stanovisku Google.

Ceny začínajú na troch a končia na sedemnástich eurách
Filmy si je možné zakúpiť v cenách začínajúcich na 7,99 eurách, prípadne na 30 dní vypožičať za cenu od 2,99 eura. Za filmové novinky si Google účtuje 13,99 eura v SD, respektíve 16,99 eura v HD rozlíšení, prípadne 3,99 a 4,99 eura pri zapožičaní.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#seriály #filmy #Filmy Google Play #videopožičovňa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku