Displej bez okrajov a skener tváre. iPhone 8 môže prekvapiť

05.07.2017 08:45
iPhone 6S, iPhone 6S Plus, Apple
Ilustračné foto (na obrázku iPhone 6S a iPhone 6S Plus) Autor:

iPhone 8 nebude mať pre čítačku odtlačkov miesto. Nahradiť by ju mohol 3D skener tváre. Veľký displej bude bez okrajov a s OLED technológiou. Apple do konca roka zrejme predstaví tri nové smartfóny.

Viacero indícii naznačuje, že Apple do konca roka nepredstaví dva, ale až tri nové smartfóny. iPhone 7S a ani 7S Plus sa na vrchole neudržia dlho. Do konca roka ich vystrieda iPhone 8, ktorý prinesie najväčšie zmeny za posledné roky. Ako informoval napríklad magazín Forbes, tou najvýznamnejšou má byť nový spôsob overenia identity používateľa. Apple by sa mal úplne odkloniť od používania čítačky odtlačkov prstov, ktorú by mal nahradiť 3D sken tváre.

Displej bez okrajov a so softvérovým tlačidlom

Nahradenie čítačky skenerom tváre má svoje opodstatnenie. iPhonu 8 bude kvôli veľkému bezrámovému displeju chýbať miesto pre fyzické tlačidlo, ktoré čítačkou disponovalo. Riešením je umiestniť čítačku pod displej alebo na zadnú stranu prístroja, čomu sa chce ale Apple vyhnúť. Sken tváre bude najmä o komforte pre používateľa. Svoj prst nebude musieť prikladať na senzor ale autentifikácia bude maximálne zautomatizovaná. „Pomocou nového systému, ktorý Apple zatiaľ len testuje, sa bude možné prihlasovať, potvrdzovať platby alebo spúšťať časti systému vyžadujúce heslo,“ uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na ľudí, ktorí sú s problematikou zoznámení. Doplnkom k 3D skenu tváre môže byť aj sekundárny senzor na sken sietnice.

Kľúčovou vlastnosťou skenu tváre má byť rýchlosť. Cieľom je, aby systém rozpoznal tvár človeka v akejkoľvek polohe a v rádoch stoviek milisekúnd. Táto forma overenia identity má priniesť aj novú úroveň zabezpečenia, keď na odomknutie telefónu bude potrebných viac dát. Ak Apple skener k jeho úplne dokonalosti otestovať nestihne, nahradí ho zrejme skenerom sietnice. „Cieľom je nahradiť senzor odtlačkov Touch ID niečím iným,“ citoval Bloomber jedného z informátorov.

iPhone 8 by mal mať aj samostatný čip pre umelú inteligenciu. Siri bude vaka nemu odpovedať rýchlejšie, zvládne náročnejšie úlohy. Čip by mohol pomôcť aj pri úprave spotreby a prispieť k vyššej výdrži na batériu. Veľkou novinkou má byť výmena LCD za OLED displej. Nástupca súčasného iPhonu 7, model 7S, sa ale s OLED displejom zrejme nebude môcť ešte pochváliť.

Žiadna stredná cesta pre nerozhodných

Apple sa pravdepodobne už pri iPhone 7S rozlúči so 128 GB modelom. V ponuke zostanú len varianty so 64 a 256 GB pamäťou. Potešiť môže aj technológia zrýchleného nabíjania, ktorú ale bude možné využiť len ak si majiteľ zakúpi výkonnejšiu nabíjačku. V balení sa totiž bude nachádzať len štandardná 5-Wattová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#7S #7S Plus #Apple #iPhone #iPhone 8
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk