Koniec Skicára vo Windowse. S legendárnou aplikáciou už Microsoft nepočíta

25.07.2017 07:30
skicár 3d, microsoft
Klasický Skicár Microsoft nahradí Skicárom 3D. Autor:

Aplikácia Paint bola súčasťou Windowsu prakticky od jeho vzniku. Po viac ako troch desaťročiach ju Microsoft zo systému odstráni. Nahradí ju aplikácia Skicár 3D.

Ak používate operačný systém Windows, s aplikáciou Skicár (z ang. Paint) ste sa už určite nejedenkrát stretli. Napriek tomu, že obsahuje len základné funkcie na kreslenie a editovanie obrázkov, s istotou po nej siahnu všetci tí, ktorí hľadajú jednoduchosť. Aplikácia je súčasťou operačného systému od jeho prvej oficiálnej verzie z roku 1985.

Už len skice v 3D

Microsoft aplikáciu priebežne zdokonaľoval a pridával k nej rôzne doplnkové funkcie tak, aby nestratila svoje čaro a aj po rokoch oslovovala masy používateľov. Nakoľko však podstatu aplikácie firma priveľmi meniť nechcela, úplne nové prvky jej pridala až vo verzii 3D. Verzia 3D, tak ako názov napovedá, umožňuje pracovať s trojrozmernými objektami. Dostupná je však nie je ako nadstavba, ale ako samostatná aplikácia.

S pôvodným, 32 rokov starým, Skicárom už Microsoft nepočíta. Naznačuje to zoznam funkcií, ktoré budú v najbližšej aktualizácii Windowsu 10 odstránené. Ak by Skicár v systéme predsa len zostal, Microsoft by ho už nevyvíjal, čo by znamenalo, že skôr či neskôr už súčasťou systému nebude. Nahradiť ho má už spomínaná aplikácia Skicár 3D.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Windows #skicár #paint #Microsoft
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk