Snímka slovenského fotografa zabodovala v prestížnej fotografickej súťaži

01.03.2018 08:00
Rastislav Kakara
Rastislav Kakara - Trek Autor:

Fotografia Rastislava Kakaru sa zaradila medzi 50 najlepších cestovateľských snímok na prestížnej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards.

Slovenskí amatérski fotografi v posledných rokoch bodujú na medzinárodných súťažiach. V minulom roku sa na prestížnej súťaži Sony World Photography Awards prebojoval do finále len 16-ročný Andrej Kiripolský z Bystričian v Trenčianskom kraji. Stredoškolák zaujal porotu zaujal s fotografiou “Bezbolestná krása”, na ktorej zachytáva mladú ženu, ktorá si nad hornou perou necháva aplikovať piercing.

Bezbolestná krása - Andrej Kiripolský
Bezbolestná krása - Andrej Kiripolský Autor: Andrej Kiripolský/SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS

Fotografia ďalšieho Slováka patrí medzi najlepšie na svete

Tento rok na rovnakej súťaži porotu zaujal ďalší Slovák. Rastislav Kakara sa so snímkou Trek zaradil medzi 50 najlepších fotografov v otvorenej kategórii cestovanie (z angl. Open Travel Category). Rastislav Kakara je rodákom z Košíc, v súčasnosti však býva v českom Kolíne. Fotografii sa venuje len vo voľnom čase, v súčasnosti pracuje ako anestoziológ. Kakara snímku zachytil v rakúskych Alpách na ľadovci Pitztal. “Čakal som na ten správny moment a svetelné podmienky, vďaka ktorým by bolo možné zobraziť prepojenie medzi človekom a prírodou, spolu s horlivosťou človeka pri naplnení svojich výziev,” uviedol Kakara.

Rastislav Kakara - Trek
Rastislav Kakara - Trek Autor: Rastislav Kakara/SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS

Súťaž Sony World Photography Awards, ktorú každoročne usporadúva organizácia World Photography Awards, patrí medzi najprestížnejšie súťaže pre amatérskych ale aj profesionálnych fotografov z celého sveta. Je takisto v súčasnosti najväčšou fotografickou súťažou na svete, do ktorej svoje fotografie prihlasujú tisíce ľudí. Tento rok porota hodnotila viac ako 320-tisíc snímok od fotografov z viac ako 200 krajín. Oproti minulému roku tak porota hodnotila o 40 percent viac fotografií.

Všetko fotografie, ktoré sa dostali do užšieho výberu budú v súťaži ďalej pokračovať. Z nich budú následne vybraní víťazi v jednotlivých kategóriách. Jeden z nich získa titul fotografa roka a výhru 25-tisíc dolárov. Výhercovia jednotlivých kategórií získajú 5-tisíc dolárovú odmenu. Víťazi budú vyhlásení počas slávnostného ceremoniálu, ktorý sa bude konať 19. apríla v Londýne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Sony World Photography Awards #Sony #Rastislav Kakara
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk