Mobil s ohybným displejom do jedného roka? Huawei má veľké plány

16.09.2018 15:05
ohybný displej, smartfón, zakrivený displej
Ilustračné foto Autor:

Do jedného roka predstavíme mobil s ohybným displejom, pochválil sa šéf Huawei, Richard Yu. Ak ho nepredbehne Samsung, bude prvým na svete.

Ak nie do džínsov, tak aspoň do batohu či kabelky. Výrobcovia smartfónov akoby zabúdali, že aj vrecká nohavíc majú obmedzenú veľkosť a nové smartfóny so šesť a viacpalcovým displejom sa do nich zmestia len ťažko. Čo bude nasledovať ďalej? Šéf Huawei, Richard Yu, pre nemecký denník Die Welt, uviedol, že ďalším míľnikom čínskej firmy budú skladateľné alebo rolovateľné displeje na mobiloch. Jeden taký firma údajne aj pripravuje. Mobil s flexibilným displejom plánuje predstaviť do jedného roka.

“Prečo stále používate počítač?,” Spýtal sa Yu redaktora denníka. “Pretože je displej smartfónu pre vás pravdepodobne primalý. Zmeníme to a váš displej budete môcť poskladať”. Yu nemeckému denníku potvrdil, že Huawei na vývoji zariadenia pracuje. Dostupné bude v priebehu jedného roka. Či to bude smartfón, tablet alebo nový hybrid už Yu neuviedol.

Ak by sa to čínskemu výrobcovi naozaj podarilo, zrejme by tromfol aj Samsung a ďalšie firmy, ktoré skladateľný displej takisto usilovne vyvíjajú. “Sme veľmi blízko smartfónom so skladateľným displejom,” myslí si analytik Ben Stanton zo spoločnosti Canalys. Pre denník BBC uviedol, že technológia možno dostupná bude, no výrobcom môže zatiaľ poslúžiť len ako ukážka toho, že tromfli svojich konkurentov. Komerčne dostupné zariadenia s ohybným displejom však môžu byť ešte v nedohľadne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#smartfón #ohybný displej #Huawei
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku