Xiaomi predstavilo ďalší mobil strednej triedy za menej než 100 eur

18.03.2019 17:00
Xiaomi, Redmi 7
Xiaomi predstavilo nový mobil strednej triedy Redmi 7. Autor:

Čínske Xiaomi ukázalo, aký lacný môže byť dobre vybavený mobil nižšej strednej triedy. Dieru do rozpočtu, no ani do sveta, nové Redmi 7 ale neurobí.

Čínske Xiaomi už viackrát ukázalo, že sa dokáže konkurenčným firmám pozrieť priamo do očí bez toho, aby mu spadol hrebienok. Firma je známa svojimi spotrebnými výrobkami a mobilmi, ktorých cena je vždy podozrivo nízka. Akoby ich firma predávala s minimálnou, či dokonca žiadnou, maržou. Dôkazom toho je mobil Redmi Note 7, ktorý ani nie za 250 eur ponúka foťák so 48 Megapixelmi. Najnovší smartfón Redmi 7 síce nemá žiadne podobné výstrelky, no má výbavu nižšej strednej triedy a cenu, pri ktorej si možno pomyslíte, že musí isť o preklep. Nie, 90 eur nie je preklep, ale cena pre čínsky trh za mobil v základnej výbave.

Redmi 7 má 6,26-palcový IPS displej s rozlíšením 1520 × 720 bodov a okrúhly stredový výrez na foťák s ôsmimi Megapixelmi. Na zadnej strane sa potom nachádza dvojica foťákov, jeden s 12 (f/2.2) a druhý s dvoma Megapixelmi. Natáčanie videí v 4K alebo aspoň 2K je nad jeho sily, majiteľ si bude musieť vystačiť s Full HD rozlíšením.

Primeraný výkon a zarážajúco nízka cena

Mobil poháňa osemjadrový procesor Snapdragon 632, má dva, tri alebo štyri gigabajty operačnej pamäte (podľa variantu) a 16, 32 alebo 64 GB úložisko, ktoré je možné navýšiť o ďalšie desiatky gigabajtov pomocou microSD karty. Samozrejmosťou je podpora LTE alebo Bluetooth vo verzii 4.2. Zaujímavosťou je infraport, ktorým možno ovládať ďalšie spotrebiče v domácnosti. Na zadnej strane nechýba čítačka odtlačkov prstov. Batéria má úctyhodnú kapacitu 4000 mAh.

Mobil sa začne predávať najprv v Číne, neskôr aj v Európe. Jeho cena začína na 699 jüanoch a končí na 999 jüanoch (90 až 130 eur). V Európe bude pravdepodobne o čosi drahší.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#smartfón #Xiaomi #Redmi 7
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku