Už v lete sa Google so svojimi autami vráti na slovenské cesty

23.05.2019 11:00
Google, Street View, mapy, trekker
Ilustračné foto Autor:

Už počas tohto leta budete mať možnosť na slovenských cestách uvidieť autá Google. Po rokoch ich firma opäť vyšle do viacerých veľkých miest.

Pamätáte sa ešte na biele autá z logom Google s kamerami na streche, ktoré pred pár rokmi brázdili Slovensko? Google sa rozhodol, že si svoju misiu zopakuje a po rokoch opätovne zmapuje mestá pre službu Street View. Dokumentovať však nebude len slovenské cesty, ale vydá sa aj do peších zón a ulíc za pomoci takzvaných trekkerov – kamier umiestnených v upravenom batohu určenom na snímanie okolia pri chôdzi.

Infraštruktúra v mestách sa mení. Pribúdajú nové ulice, nadjazdy, kruhové objazdy, a tak to, ako mnohé mestá vyzerali pred piatimi rokmi už nemusí odzrkadľovať súčasnú realitu. Aj to je dôvod, prečo v priebehu leta Google začne nové snímky. Ich spracovanie však bude trvať niekoľko mesiacov, a tak sa výsledok v službe Street View prejaví až o niekoľko mesiacov po ukončení fotenia. Google zatiaľ neupresnil, kedy v lete do ulíc autá pošle. Zatiaľ sa len vie, že autá a ľudia s batohmi navštívia Bratislavu, Košice, Prešov, Nitru, Žilinu a Banskú Bystricu.

Na Slovensku sa v službe Street View už nachádzajú nie len detailné snímky miest a obcí, ale aj hrady, zámky, národné parky a prírodné dedičstvo. Street View zachytáva Slovensko od roku 2012. Celosvetovo je služba dostupná v takmer 90 krajinách sveta.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba