Motorola ukázala svetu 5G smartfón za 1200 eur. Má bezrámový displej

27.04.2020 17:45
motorola edge, motorola
Nová vlajková loď Motoroly - Edge+. Autor:

Bezrámový displej, tri foťáky, 5G modem a extrémne vysoká cena. Motorola sa so smartfónom Edge+ vracia do prvej ligy a využiť tak chce priestor, ktorý vznikol kvôli americkým sankciám uvaleným na konkurenčný Huawei.

Zakrivený displej, ktorý zdobí celú prednú stranu smartfónu, je trendom posledných mesiacov. Na túto vlnu už nasadli snáď všetci veľkí výrobcovia mobilov a takmer bezrámové displeje použili u svojich vlajkových lodí. Výnimkou nie je Huawei, Samsung a najnovšie ani Motorola. Paradoxne, práve Motorola sa doposiaľ snažila získať priazeň len v strednej a nižšej triede. Jej najnovší počin s názvom Edge+ je však dôkazom, že s jedlom rastie chuť. Nová vlajková loď Motoroly sa ničím nelíši od iných mobilov najvyššej triedy. Dokonca ani cenou.

Motorola Edge+ má obrovský 6,7-palcový AMOLED displej s pomerom strán 21:9. Firma dokonca siahla aj inovačné limity a s kvalitou displeja sa dotiahla na vlajkovú loď Huawei P40 Pro. Aj Edge+ totiž ponúka displej s obnovovacou frekvenciou 90Hz. Takto vysoká frekvencia je viditeľná najmä pri rýchlom listovaní v menu, na stránkach či vo fotogalérii. Štandardne si užívateľ vystačí aj s frekvenciou 60 Hz, ktorá je navyše šetrnejšia k batérii. Motorola však myslela aj na to a smartfónu nadelila batériu s kapacitou až 5000 mAh.

Hlavný foťák so 108 Megapixelmi

Na rozdiel od Huawei Motorola nemusela experimentovať s novým hardvérom. Použila preto najvýkonnejší čip Snapdragon 865, 12 GB operačnej pamäte a samostatný čip s podporou 5G. Verziu bez neho firma predávať nebude. Ak v niečom ale Edge+ prekvapil, sú to fotoaparáty. Konkrétne hlavný fotoaparát s rozlíšením až 108 Megapixelov a technológiou Quad Pixel, ktorá zlučuje štyri pixely do jedného. Užitočná je najmä v zhoršených svetelných podmienkach. Hlavnému foťáku sekunduje teleobjektív s 8 Megapixelmi a trojnásobným optickým priblížením, 16 Megapixelový širokouhlý foťák a ToF kamera na meranie vzdialenosti. Vďaka vysokému výkonu a snímačom si mobil poradí aj s natáčaním videa v rozlíšení 6K.

Po softvérovej stránke bude mobil aj tentokrát využívať čistú verziu Androidu s nadstavbou My UX, ktorú je ale možné upraviť a systém tak vyčistiť až na kosť. Telefón podporuje bezdrôtové aj štandardné rýchlonabíjanie. Nie však 40 Wattovou, ale len 18 Wattovou nabíjačkou. Motorola Edge+ bude v predaji za 1199 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#smartfón #Motorola #mobil #Edge+
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku