Bowers & Wilkins vynovil legendárne reproduktory. Kus stojí toľko, ako nové auto

High-endové reproduktory série 800 Diamond prichádzajú s pozmeneným vzhľadom a vylepšenými technológiami. Vlajkovou loďou sériu sú stredopásmové reproduktory 801 D4 s frekvenčnou odozvou 13Hz – 35kHz.

, 12.10.2021 06:00
802-D4-White Foto:
Vynovené reproduktory ponúkajú ešte vyššiu zvukovú kvalitu. (Na obrázku: B&W 802 D4)
debata

Bowers & Wilkins predstavil 4. generáciu high-endových reproduktorov série 800 Diamond, jej modelové označenie je 800 D4. Bowers & Wilkins prostredníctvom svojho blogu informovala, že pri novej generácii bol napríklad prepracovaný výškový reproduktor (a jeho hliníková „kupola“, ktorá nahrádza drevenú – Tweeter-on-Top). Jeho trubica je teraz dlhšia (má takmer 30 cm), čo má byť výhodou pre rezonančnú frekvenciu.

Úpravy boli vykonané aj na časti so stredovým reproduktorom a takisto bol pridaný materiál tlmiaci nežiaduce rezonanciu. Prepracovaný bol aj základ spočívajúci na podlahe, kam boli pridané ďalšie stabilizačné vložky. Novinkou je aj kompozitné biomimetické odpruženie (Biomimetic Suspension), nahrádzajúce tradičnú látkovú mriežku, čím sa znižuje nežiaduci tlak vzduchu, ktorý sa môže vytvárať v stredotónovej membráne.

Vlajkovou loďou sériu sú stredopásmové reproduktory 801 D4 s frekvenčnou odozvou 13Hz – 35kHz. Nový model využíva výškový reproduktor s diamantovou kupolou s priemerom 25 mm, 150-milimetrový stredový reproduktor FST z materiálu Continuum a dva 250-milimetrové basové meniče Aerofoil. Reproduktor má na výšku 1,21 metra a váži 100 kilogramov. Cena za kus je približne 17 500 eur.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #audiofil #Bowers & Wilkins #Diamond series 800 #high-endové reprodukory
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy