Amazon predstavil nový lacný Kindle. Má lepší displej a viac miesta pre knihy

Firma bez veľkého rozruchu predstavila nástupcu najlacnejšej čítačky Kindle. Do vienka dostala lepší a jemnejší displej a USB-C konektor na nabíjanie. V základnej verzii má tiež väčšiu pamäť než drahší model Paperwhite.

15.09.2022 08:00
Amazon, Kindle, čítačka kníh Foto:
Nový model čítačky kníh Amazon Kindle 2022
debata

Amazon v týchto dňoch predstavil novú generáciu čítačky elektronických kníh Kindle. Tá je v portfóliu firmy základnou verziou, ktorá je zväčša funkciami a výbavou chudobnejšia než model strednej triedy Paperwhite alebo vlajková loď Oasis. Napriek tomu má v niektorých oblastiach v porovnaní s drahšími modelmi navrch. Nový Kindle síce nemá displej s podsvietením (ako Paperwhite alebo Oasis), no má výrazne vyššie rozlíšenie než jeho predchodca. Text zobrazí s hustotou 300 bodov na palec, čo je rovnaká hodnota, akú ponúka drahší Paperwhite. Má tiež zabudované 4 LED diódy na základné podsvietenie displeja, čo je vymoženosť, ktorú kedysi ponúkal len model Paperwhite. Ten už má dnes až 17 LED diód a možnosť voľby teploty podsvietenia.

Zaujímavé sú aj ďalšie parametre novej čítačky. V porovnaní s Paperwhite je Kindle skoro o štvrtinu ľahší (158 gramov) a takisto menší (6-palcový displej). Navrch má paradoxne aj pri úložnom priestore. Kým v minulosti mal základný model kapacitu len 8 GB, novinka úložisko zdvojnásobila. Ani základná verzia drahšieho súrodenca Paperwhite neponúka toľko miesta pre elektronické knihy.

Výdrž na batériu Amazon uvádza v rozmedzí 5 až 6 týždňov, no v skutočnosti je viac závislá na počte “otočených” stránok. Ak veľa čítate, Kindle môžete nabíjať aj každý týždeň. Výdrž v pohotovostnom režime nie je preto nijak rozhodujúca. Čítačku je už možné nabíjať cez USB-C konektor. Na výber bude v dvoch farebných vyhotoveniach – čiernej a námorníckej modrej s cenou 100 dolárov. Predobjednávky Amazon odštartoval už v polovici septembra, no k zákazníkom sa nový Kindle dostane najskôr 12 októbra.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Amazon #čítačka kníh #Kindle #Paperwhite
Flowers