Po reproduktoroch prišli nečakane aj slúchadlá, Sonos predstavil novinku s netradičnou funkciou

Sonos už nevyrába len slúchadlá. Predstavil unikátne slúchadlá Sonos Ace, ktorými sa inšpiroval u konkurencie. Majú niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré ocenia najmä ľudia, ktorí už v domácnosti niektoré z produktov Sonos používajú.

22.05.2024 08:00
Sonos Ace, slúchadlá, Sonos Foto:
Slúchadlá Sonos Ace.
debata

Vyzerajú ako kríženec slúchadiel AiPods Max od Apple a WH-1000XM5 od Sony. V skutočnosti však ponúkajú o čosi viac. Neočakávaná novinka spoločnosti Sonos prichádza v čase, keď predaje jeho hlavného produktu – reproduktorov, prinajlepšom stagnujú alebo rovno klesajú. Sonos sa aj preto rozhodol načrieť do nových vôd a vyskúšať, či sa dokáže presadiť aj v segmente, ktorý je už takmer úplne obsadený. Slúchadlá Sonos Ace firma predstavila náhle a bez povyku.

Dizajnom pripomínajú predražené slúchadlá Apple, sú však ľahšie a vraj aj pohodlnejšie. Hlavový most a náušníky sú vystlané pamäťovou penou a vyrobené z mäkkej vegánskej kože. Keďže syntetický materiál je viac náchylný na opotrebenie, Sonos myslel aj na výmenu náušníkov, ktoré sú k slúchadlám pripnuté pomocou magnetu. S podobným konceptom to kedysi skúsila firma Bowers & Wilkins. Sonos sa však nebojí priznať, že sa konkurenciou inšpiroval a priniesol dizajn a komfort, ktorý má to najlepšie zo všetkých svetov.

Hlbšie prepojenie s ekosystémom Sonos

Slúchadlá sú pochopiteľne vybavené technológiou potlačenia okolitého hluku (ANC) a podporou viacerých bezstratových kódekov na prenos hudby v najvyššej kvalite. Kompatibilné sú aj so štandardom Dolby Atmos, ktorý má cez 40 milimetrové meniče do zvukovodov priniesť priestorový zvuk. Ace podporujú Bluetooth vo verzii 5.4, disponujú kódekmi SBC a AAC. Špecialitou, na ktorú Sonos upozornil, a ktorá zaujme najmä majiteľov iných Sonos produktov, je prepojenie s televíznym soundbarom. S reproduktorom Arc, ktorý inak prenáša zvuk z televízora slúchadlá komunikujú cez Wifi a pridržaním špeciálneho tlačidla umožňujú zmeniť výstup. Namiesto soundbaru sa tak zvuk z televízora môže prenášať priamo do slúchadiel.

Ďalšou zaujímavou novinkou je technológia na sledovanie pohybu hlavy, ktorá upravuje zdroj výstupu tak, aby mal poslucháč pocit, že zvuk sa k nemu blíži z jednej či druhej strany. V prepojení so soundbarom dokážu prispôsobiť zvuk tak, aby mal človek pocit, že ho zvuk úplne obkolesil. Soundbar v tomto prípade slúži na kalibrovanie zvuku podľa akustiky konkrétnej miestnosti a tieto nastavenia následne prenesie do slúchadiel. Technológiu Sonos nazval TrueCinema. Podľa prvých recenzií je to to najlepšie, čo je momentálne na trhu dostupné.

Na jedno nabitie je možné slúchadlá používať s aktivovaným ANC zhruba 30 hodín. To nie je nijak veľa, keďže niektoré konkurenčné slúchadlá ponúkajú výdrž o jednotky až desiatky hodín vyššiu. Spustenie predaja Sonos Ace v čiernom a bielom farebnom prevedení je naplánované na piaty jún. Cenu výrobca stanovil na 499 eur.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slúchadlá #ANC #bezdrôtové slúchadlá #Sonos Ace