Hovor prijmete aj pokývaním hlavou. Apple vylepšil slúchadlá AirPods Pro

Slúchadlá už bude možné ovládať aj gestami. Dokážu tiež efektívne odfiltrovať ruch ulice a zvýrazniť hlas volajúceho. Novinky však potešia len majiteľov najnovších AirPods Pro.

16.06.2024 08:00
Apple, AirPods, slúchadlá Foto:
Ilustračné foto
debata

Najprv to boli slúchadlá bez káblika, neskôr vyššia výdrž a aktívne potlačenie hluku. Teraz sa technologické firmy predbiehajú v tom, ktorá z nich dokáže zákazníkom ponúknuť kvalitnejší zvuk a rôzne softvérové vychytávky. Apple nie je výnimkou. Firma počas svojej vývojárskej konferencii nehovorila len o umelej inteligencii. Niekoľko chvíľ venovala aj vylepšeniam, ktoré plánuje sprístupniť majiteľom bezdrôtových slúchadiel AirPods Pro Niektoré z nich stoja za zmienku, keďže sa vymykajú čomukoľvek čo je na trhu dostupné.

Súčasťou druhej generácie slúchadiel AirPods Pro bude takzvaná hlasová izolácia. V praxi to znamená, že slúchadlá s aktualizovaným firmvérom budú schopné ešte lepšie využiť potenciál potlačenia okolitého hluku. Podľa ukážky vraj dokážu izolovať a odfiltrovať okolitý hluk od hlasu nositeľa do takej miery, že úplne stíšia ruch ulice. Táto funkcia však bude fungovať len v slúchadlách s čipom H2 – teda v modeli AirPods Pro 2. Majitelia staršieho modelu, rovnako ako aj AirPods 3 alebo predražených AirPods Max majú smolu.

Druhou zaujímavou novinkou je možnosť ovládať slúchadlá len pomocou gest. Ak ste v dopravnom prostriedku alebo v preplnenom výťahu a nemáte zrovna chuť komunikovať so Siri pomocou hlasových povelov, slúchadlá budú pomocou gyroskopu schopné identifikovať pohyby vašej hlavy a podľa toho prichádzajúci hovor prijať alebo odmietnuť. Pokývaním zo strany na stranu hovor zrušia, prikývnutím zas prijmú.

AirPods nikdy nemali problém s pomalou odozvou, no Apple napriek tomu tvrdí, že sa mu ju podarilo ešte o kus vylepšiť. Potešiť by to malo najmä hráčov, ktorí pri hraní hier chcú vedieť kto a odkiaľ na nich strieľa v milisekundovou presnosťou. Aktualizácia by im to mala umožniť. Hráči by tiež mali oceniť upravený personalizovaný priestorový zvuk. Slúchadlá nebudú sledovať pohyb hlavy a prispôsobovať zvuk prichádzajúci sprava alebo zľava len pri filmoch a hudbe, ale aj pri hrách.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Apple #WWDC #slúchadlá #Airpods #AirPods Pro