„Pristáli sme v pohode,“ vyhlásil Piccard. Solárne lietadlo odštartovalo z letiska Brusel-National, ale po troch hodinách letu sa muselo otočiť a vrátiť sa do miesta odletu. Bolo to krátko po prekročení vzdušnej hranice medzi Belgickom a Francúzskom. Dôvodom obratu bol silný protivietor, ktorý príliš vyčerpával energetické zdroje lietadla. Spiatočný let s vetrom v chrbte stroju trval len dve hodiny.
„Doteraz sme zažili len úspechy, a preto sme si mysleli, že to bude ľahké vždy. Dnes to však bolo veľmi náročné,“ povedal Piccard. „Do skladačky úspechu nám chýbalo niekoľko kociek,“ dodal. Podľa jeho kolegu Raymonda Clerka sa Solar Impulse čoskoro znova pokúsi o prelet do Paríža, kde sa 20. júna na letisku Le Bourget začína 49. medzinárodný letecký salón. Lietadlo na slnečný pohon má byť jeho čestným hosťom. „Na začiatok salónu sa tam hádam dostaneme,“ povedal Piccard.
Lietadlo, ktorého krídla pokrýva 12-tisíc fotovoltaických článkov, má štyri elektrické motory s výkonom 40 konských síl. Má rozpätie krídel 63,4 metra, teda zhruba ako Airbus A340 alebo Boeing 747. Jeho hmotnosť je však len 1 600 kilogramov, čo zodpovedá stredne veľkému osobnému autu. Sedemdesiatčlenný tím, ktorý pracoval na lietadle sedem rokov, s ním chce obletieť celú zemeguľu. Cesta rozdelená do niekoľkých etáp sa plánuje na rok 2013 alebo 2014.