Google pridáva do vyhľadávania a máp SOS upozornenia

25.07.2017 16:55
lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil,...
Funkciu SOS upozornení Google zatiaľ spustí len v dvanástich krajinách sveta. Ilustračné foto. Autor:

SOS upozornenia majú varovať ľudí pred hroziacim nebezpečenstvom v ich okolí a poskytnúť užitočné informácie v krízovej situácii.

Spoločnosť Google začala zhromažďovať informácie o prírodných katastrofách, terorizme a ďalších krízach, ktoré zaradí do svojich vyhľadávacích nástrojov a máp. Ich používateľom sa zobrazia aktualizácie od úradov, novinové články, núdzové telefónne čísla a ďalšie užitočné informácie prehľadne na jednom mieste. Zariadenie SOS upozornenia môže byť tiež nastavené tak, aby užívateľov upozornilo v prípade, že sa približujú k nebezpečnej oblasti.

Pre začiatok funkciu spustia len v dvanástich krajinách. Množstvo zobrazených informácii bude závisieť aj od blízkosti vyhľadávajúcej osoby k miestu ohrozenia. Pri priblížení sa k takejto oblasti sa ľuďom zobrazia správy priamo od účastníkov udalosti či užitočné frázy v miestnom jazyku.

Okrem toho nástoj upozorní aj na oblasti, ktorým je dobré sa vyhnúť či miesta, kde hľadať útočisko v prípade núdze. Na vývoji týchto upozornení spoločnosť Google spolupracuje s Červeným krížom, meteorologickými organizáciami a štátnymi orgánmi jednotlivých krajín.

#SOS upozornenia #Mapy #Google
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk