Najdlhšie slúžiaca webkamera sveta po 25 rokoch ukončí vysielanie

Po 25 rokoch takmer nepretržitého vysielania bude na konci mesiaca vypnutá najstaršia slúžiaca webkamera sveta.

22.08.2019 15:10
fogcam2 Foto:
Záber z fogcam.
2

Takzvaná FogCam dostala meno podľa charakteristickej hmly v zátoke pri San Franciscu a už od roku 1994 sleduje tunajšie počasie z kampusu vysokej školy San Francisco State University. Teraz jej prevádzkovatelia uvádzajú, že už pre ňu v areáli nie je vhodné miesto, informoval spravodajský web BBC.

„Po 25 rokoch bude FogCam na konci augusta 2019 nadobro vypnutá,“ píše sa v oznámení na webe, čo je zároveň podľa rozhlasovej stanice NPR jedna z najstarších webových stránok na svete. Vysielanie FogCam bolo počas posledného štvrťstoročia prerušované len krátkodobo kvôli údržbe alebo presúvaniu kamery.

Spoločne ju pred rokmi nainštalovali začínajúci informatici Jeff Schwartz a Dan Wong, podľa ktorých išlo o spôsob, ako si precvičovať programovanie a prácu s webovými nástrojmi. „Bol to jednoducho taký projekt pre vlastné pobavenie, ktorý začal žiť vlastným životom. Ľuďom sa to páčilo, tak sme v tom pokračovali,“ povedal Schwartz denníku sfgame.

K rozhodnutiu ukončiť vysielanie zrejme prispelo to, že v poslednom čase bolo čoraz ťažšie nájsť pre kameru miesto s dobrým výhľadom do okolia. „Cítili sme, že je načase skončiť… univerzita nás toleruje, ale úplne nás nepodporuje,“ vysvetlil Schwartz.

FogCam sa definitívne odmlčí v piatok 30. augusta.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #webkamera #vysoká škola #San Francisco #kampus