Bude Facebook čítať myšlienky? Kupuje firmu, ktorá to vraj dokáže

26.09.2019 11:00
šťastná žena, uvažovanie, veľa myšlienok,...
Ilustračné foto Autor:

Možno až jednu miliardu dolárov Facebook zaplatí za startup CTRL_Labs, ktorý navrhol náramok na čítanie elektrických impulzov z mozgu.

Načo bude Facebooku v portfóliu firma, ktorá vyrába náramok „čítajúci“ myšlienky zatiaľ vedia len tí najzasvätenejší. Faktom však je, že firma má s americkým startupom CTRL-Labs pravdepodobne veľké plány, keď je zaň ochotná zaplatiť možno až jednu miliardu dolárov (obchod je vo výške medzi 500 miliónmi a 1 miliardou dolárov). Startup vyvinul náramok, ktorý dokáže identifikovať signály z mozgu ovládajúce pohyb ruky.

Signály CTRL-Labs nie len identifikuje, ale aj dekóduje. Takto dekódované signály môžu slúžiť na vykonanie vybraných príkazov ako je stlačenie tlačidla, spustenie aplikácie a podobne. Zariadenie takisto zaznamenáva úmysly človeka. „Fotku vás a vášho kamaráta môžete zdieľať úplne nenápadným pohybom alebo myšlienkou,“ uviedol šéf vývoja virtuálnej reality vo Facebooku, Andrew Bosworth. CTRL-Labs má Facebooku pomôcť pri vývoji technológie, o ktorej verí, že sa k spotrebiteľom dostane čím skôr.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sociálna sieť #facebook #čítanie myšlienok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku