Samsung upozornil na chybu čítačky odtlačkov prstov na Galaxy S10

Počas marcového predstavenia telefónu pritom označili čítačku prstov na Galaxy S10 za "revolučnú".

17.10.2019 12:36
debata

Britská dvojica upozornila na nesprávne fungovanie odomykania mobilného telefónu Samsung Galaxy S10 pomocou odtlačkov prstov. Lisa Neilson si na internete kúpila ochrannú fóliu na displej a po jej nalepení zistila, že svoje zariadenie dokáže odblokovať aj ľavým palcom, pričom v systéme mala nadstavený len pravý. Následne požiadala svojho manžela, aby skúsil odblokovať jej telefón a takisto sa mu to podarilo oboma palcami. Ochrannú fóliu potom nalepili na displej telefónu iného príbuzného a celý scenár sa zopakoval.

Spoločnosť na prípad už reagovala s tým, že problém vyrieši. Počas marcového predstavenia telefónu pritom označili čítačku prstov na Galaxy S10 za „revolučnú“.

Juhokórejská online banka požiadala svojich klientov, aby si deaktivovali funkciu prihlásenia sa do účtu pomocou odtlačkov prstov, až kým Samsung neopraví chybu.

Predtým sa objavili správy, podľa ktorých niektoré ochranné fólie neboli kompatibilné s čítačkou odtlačkov prstov na Samsungu, pretože medzi displejom a fóliou vznikla vzduchová vrstva zabraňujúca skenovaniu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Samsung #telefón #mobilné telefóny #čítačka prstov #odomykanie telefónu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy