V Singapure postavia najvyššie montované mrakodrapy na svete

Dve 192 metrov vysoké veže budú pozostávať z prefabrikovaných dielcov, ktoré vyrobia v Malajzii.

10.08.2020 18:00
002-1780x1080 Foto:
debata

V Singapure vyrastú najvyššie montované mrakodrapy na svete. Dve 192 metrov vysoké veže budú pozostávať z prefabrikovaných dielcov, ktoré vyrobia v Malajzii. V rezidenčnom projekte bude 988 bytov, tie vytvoria z takmer troch tisíc vertikálne usporiadaných „modulov“.

Metóda výstavby je podľa zhotoviteľa menej náročná na znečistenie odpadmi a hluk. Moduly privezené priamo z továrne v Malajzii pomocou žeriavu zdvihnú a spoja na potrebných miestach. V záverečnej fáze už iba namontujú posledné komponenty ako okná a dvere.

Ďalšia výhoda spomenutej realizácie mrakodrapov sa naplno prejavila počas súčasnej pandémie koronavírusu. Na stavenisku sa totiž nachádza menej ľudí ako by bolo potrebné počas klasickej výstavby. „Považujeme za jednoduchšie si všetko pripraviť v továrni, než mať všetkých pracovníkov na stavbe,“ povedal pre CNN Markus Cheng Thuan Hann, jeden z partnerov zhotoviteľskej spoločnosti.

Duo mrakodrapov má byť hotové v prvom štvrťroku 2023. Projekt by mal tromfnúť súčasný najvyšší singapurský prefabrikát – 140 metrov vysoký Clement Canopy.

debata chyba
Viac na túto tému: #stavba #budova #Malajzia #mrakodrap #montovaný mrakodrap #staviteľ #zhotoviteľ
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy