Inžinieri vyvinuli robota, ktorý rozozná človeka bez rúška

09.09.2020 18:39

Inžinieri vyvinuli robota, ktorý dokáže rozoznať, či ľudia majú na tvári rúško.

Autor: humanizing.com

Ak nie, zdvorilo ich požiada o nápravu, informovala agentúra Reuters. Ide o vylepšenú verziu humanoidného robota Peppera, ktorý sa v niektorých krajinách už osvedčil ako hosteska vítajúca návštevníkov obchodov, výstav alebo iných verejných priestorov.

Robot kamerou skenuje tvár osoby, ktorá sa k nemu blíži, a keď zistí, že nos a ústa nie sú zakryté, pripomenie: „Vždy máte mať riadne nasadené rúško“ Keď dotyčný ochranu tváre použije, od robota počuje: „Ďakujem, že ste si nasadil rúško. “

Podľa Jonathana Boiriea, šéfa predaja európskej pobočky firmy SoftBank Robotics, musia obchody vyčleniť pracovníkov, ktorí pri vchodoch dohliadajú na to, či ľudia nosia rúška. Robot podľa neho umožní, aby sa títo zamestnanci mohli venovať svojej obvyklej práci.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#tvár #Rusko #robot #Pepper #obchod #inžinieri
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku