Lego začne predávať najväčšiu stavebnicu. Má viac ako 9 tisíc kociek

Milovníci lega si môžu tento rok dopriať ojedinelý zážitok vďaka dosiaľ najväčšej stavebnici, ktorú výrobca začne pred Vianocami predávať.

17.11.2020 07:51
10276 Lifestyle 24 Foto:

Zostaviť rímske Koloseum z viac ako 9 tisíc dielov potrvá aj zručným jedincom možno viac ako týždeň, model ikonickej rímskej stavby potom bude po dokončení vysoký 27 centimetrov a široký viac ako pol metra, uviedla dánska firma v tlačovej správe.

Titul najväčšej stavebnice lego dosiaľ držal model hviezdnej lode Millennium Falcon zo sci-fi ságy Hviezdne vojny, ktorý sa skladá z viac ako 7500 dielov.

Model Kolosea navrhol dizajnér Rok Žgalin Kobe, ktorý sa pokúsil pôvodnú stavbu čo najvernejšie napodobniť. Okrem iného použil niekoľko rôznych odtieňov pre kamenné prvky, aby evokoval zub času, ktorý sa na 2000 rokov starej stavbe antického amfiteátra podpísal.

„Jedna z najväčších výziev a kľúčová vec pre mňa bola zachovať monumentalitu Kolosea aj vo forme stavebnice lego. Tiež som vedel, že model by mal ukázať architektonické prvky originálu, množstvo stĺpov a oblúkov v niekoľkých odlišných slohoch,“ popísal prácu dizajnér.

Nová stavebnica sa má do obchodov dostať prvý raz na Čierny piatek (Black Friday), teda 27. novembra. Čierny piatok je dňom, kedy obchodníci usporadúvajú predvianočné výpredaje a pre amerických maloobchodníkov je zvyčajne najrušnejším nákupným dňom v roku.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #stavebnica #logická hra #lego #hračka