V Houstone doručuje zákazníkom pizzu robotické auto

, 13.04.2021 13:12
robot
Autor:

Obyvatelia amerického Houstonu si tento týždeň zrejme povšimli malú zmenu na spôsobe, akým im bola doručená ich pizza.

Spoločnosť Domino's Pizza oznámila spustenie programu autonómnej donášky pizze. Reťazec pizze, ktorý uzavrel partnerstvo s firmou Nuro, uviedol, že niektorí z jej zákazníkov si teraz budú môcť zvoliť, či si svoju pizzu nechajú doručiť robotom R-2.

Robot R-2 vyrobený firmou Nuro je úplne autonómne cestné vozidlo. Znamená to, že pri vašich dverách nezastane vodič, ktorý vás pozdraví a odovzdá vám vašu objednávku. Namiesto toho vám robotické auto doručí pizzu na adresu a vy sa k svojej objednávke dostanete po zadaní určeného PIN kódu.

„Vybraní zákazníci dostanú textové správy, ktoré ich upovedomia o tom, kde sa R-2 nachádza, a bude im zaslaný špeciálny PIN, aby si mohli pizzu z vozidla vybrať,“ vysvetľuje firma Domino's Pizza. „Zákazníci môžu tiež sledovať vozidlo pomocou GPS na stránke s potvrdením objednávky. Keď R-2 dorazí na danú adresu, zákazníci zadajú PIN na dotykovom displeji robota. Dvere R-2 sa potom pomaly otvoria smerom nahor a zjaví sa tak horúca objednávka.“

„Sme nadšení, že môžeme naďalej vylepšovať donáškové služby pre našich zákazníkov testovaním autonómneho doručovania v spolupráci s firmou Nuro v Houstone,“ uviedol Dennis Maloney, viceprezident firmy Domino's Pizza, ktorý je zodpovedný za inovácie.

Podľa jeho slov nový program umožní lepšie pochopiť, ako zákazníci reagujú na takýto spôsob donášky pizze, ako komunikujú s robotom a aký to má vplyv na chod prevádzok. Maloney poukazuje na to, že v súčasnej pandemickej dobe rastie dopyt po dodávkach chutných pízz a jeho spoločnosť bude pozorne sledovať, ako veľmi si autonómne doručovanie zákazníci obľúbia.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #robot #pizza #donáška