Takúto vec nevymyslíte. Energizer vyvinul batérie, ktoré zafarbia jazyk na modro

Nové batérie majú špeciálny horký povlak, ktorý má dieťa odradiť od ich prehltnutia. Navyše jeho jazyk zafarbia na modro.

07.05.2024 08:00
batérie, energizer Foto:
Nový typ gombíkových batérií Energizer s detskou "poistkou."
debata (2)

Používajú ich takmer všetci. Gombíkové batérie sú bežnou súčasťou spotrebnej elektroniky. Nájdete ich v hodinkách, elektronických kľúčoch, malej elektronike, kuchynských výrobkoch, váhach a detských hračkách. A práve kvôli tejto kategórii výrobkov behá mnohým rodičom mráz po chrbte. Aj to môže byť na prvý pohľad nepravdepodobné, miniatúrne batérie častokrát končia v ústach detí. V horšom prípade ich môžu aj prehltnúť. Tam sa celá zábava končí a je potrebné okamžite navštíviť pohotovosť. Kyseliny v žalúdku môžu prudko reagovať s obalom batérie, ktorá môže následne uvoľniť chemické látky spôsobujúce vnútorné popáleniny a poškodenia žalúdočnej steny. Ako však má rodič vedieť, že jeho dieťa batériu prehltlo, ak zrovna nie je pri ňom a včas si nevšimne, že v hračke niečo chýba?

Výrobca batérií, spoločnosť Energizer, v týchto dňoch predstavila nový typ gombíkových batérií s trojitou ochranou zameranou na deti. V prvom rade sú batérie dodávané v balení, ktoré funguje ako detská poistka. Ak by sa predsa len dostali do detských úst, pred prehltnutím má deti chrániť chuťovo horká, netoxická, vrstva. A do tretice batérie obsahujú špeciálne farbivo, ktoré zafarbí jazyk do modra. Rodič sa teda veľmi rýchlo dozvie, či batérie neskončila v ústach jeho malého zvedavého potomka.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #dieťa #batérie #spotrebná elektronika #Energizer