Raketa vzlietla zo základne Šríharikóta na rovnomennom ostrove v Bengálskom zálive. V budúcnosti by mala znížiť závislosť Indickej organizácie pre výskum vesmíru (ISRO) od európskych nosných rakiet. India podľa agentúry AP plánuje, že do vesmíru vynesie aj loď s ľudskou posádkou.
Na palube indickej rakety poletí na obežnú dráhu aj prvá slovenská družica skCUBE od Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA). Pôjde o let s označením C38. ISRO zaujala celý svet aj letom C37, ktorý vo februári vyniesol na orbitu Zeme rekordných 104 satelitov naraz.
Indické médiá udalosť štartu supervýkonnej rakety euforicky opísali ako „veľký deň pre Indiu“ a hmotnosť rakety GSLV Mk III prirovnávali k váhe 200 dospelých slonov či piatich lietadiel Jumbo Jet. K plánu na misiu s ľudskou posádkou ISRO pripomenula, že by sa týmto počinom India postavila po boku Ruska, Spojených štátov a Číny.
Podľa agentúry Reuters sa zvyšujú šance Indov podieľať sa väčšou mierou na globálnom vesmírnom priemysle. V minulosti India využívala na vypúšťanie ťažších satelitov francúzske rakety.
India sa však zaradila medzi kozmické veľmoci už v roku 1981, keď ako siedmy štát na svete vypustila vlastnú nosnú raketu s družicou. Štart rakety GSLV Mk III je posledným v sérii nedávnych úspechov indického kozmického programu. V novembri 2013 vypustila India družicu Mangalján, ktorá od septembra 2014 obieha okolo Marsu.