Koronavírus zasadil ranu plánom NASA vrátiť sa na Mesiac

Šírenie nového typu koronavírusu zasadilo tvrdú ranu plánom amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) vrátiť sa do roku 2024 na Mesiac.

23.03.2020 07:27
Mesiac Foto:
Ilustračné foto.
debata

Riaditeľ úradu Jim Bridenstine totiž kvôli výskytu vírusu medzi zamestnancami nariadil dočasne uzavrieť dve zariadenia, v ktorých sa vyrábajú a testujú rakety. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Uvedomujeme si, že to bude mať dôsledky pre misie NASA, ale našou prioritou číslo jedna je zdravie a bezpečnosť pracovníkov NASA,“ uviedol Bridenstine.

Šéf NASA nariadil uzatvoriť výrobný komplex Michoud Assembly Facility v New Orleans v štáte Louisiana a neďaleké testovacie stredisko Stennis Space Center v štáte Mississippi. U jedného zo zamestnancov, ktorý pracoval v oboch objektoch, sa preukázala nákaza novým koronavírusom.

Bridenstine neuviedol, ako dlho by uzávierka mala trvať, pripustil ale, že to bude znamenať „dočasné prerušenie výroby a testovania“ novej vesmírnej lode Orion a nosnej rakety Space Launch System (SLS).

Podľa agentúry Reuters je uzávierka výrobného závodu a testovacieho centra tvrdou ranou pre plán Spojených štátov vrátiť sa do roku 2024 na Mesiac. S pomocou SLS chce NASA tiež vybudovať stanicu Gateway na obežnej dráhe okolo Mesiaca.

debata chyba
Viac na túto tému: #mesiac #NASA #misia #koronavírus #Covid-19
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy