Štart letu do vesmíru odvysiela naživo! Prinesie aj rozhovor s členmi posádky Crew Dragon

Diváci Dvojky budú svedkami špeciálnej udalosti. K Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) znovu vzlietne vesmírna loď Crew Dragon spoločností NASA a SpaceX. Všetky podstatné informácie o tejto výprave zaznejú z úst exkluzívnych hostí v relácii Experiment špeciál naživo vo štvrtok 22. apríla.

20.04.2021 13:46
Posadka Crew Dragon  foto NASA Foto:
Posádka Crew Dragon.
1

Tohtoročný Deň Zeme (22.4.) budú môcť diváci RTVS osláviť aj mimoriadnym živým vysielaním vedeckej talkshow s Gregorom Marešom.

Do vesmíru sa totiž opäť chystá vesmírna loď Crew Dragon. Tentokrát na jej palubu nastúpi aj štvorčlenná posádka, ktorej súčasťou bude astronaut z Európy – Francúz Thomas Pesquet.

Práve ten exkluzívne pre RTVS porozpráva aj o svojich pocitoch z tejto vzrušujúcej vesmírnej výpravy. „Po niekoľkých týždňoch komunikácie s ESA (Európska vesmírna agentúra) sa nám podarilo dohodnúť exkluzívny 10-minútový rozhovor. Astronauta Thomasa Pesqueta sme zastihli v NASA, počas intenzívnych príprav na let do vesmíru, iba necelý týždeň pred štartom misie. Úprimne ho potešil záujem zo Slovenska a všetkých divákov pozdravil v slovenskom jazyku,“ hovorí dramaturg RTVS Matej Novák.

dragon Čítajte aj Crew Dragon v atmosfére "ožila". Vydávala zvuky ako strašné zviera, povedali astronauti

Diváci sa môžu tešiť na rozhovor plný zaujímavých informácií. Prezradil napríklad aj to, aká bude jeho polročná úloha na ISS (International Space Station) a či je možné si z vesmíru priniesť suvenír. „Divákom ponúkneme exkluzívny rozhovor počas živého prenosu relácie Experiment (22.4.). Celý rozhovor odvysielame v magazíne VAT – veda a technika v sobotu 1.mája na Dvojke,“ dodáva Matej Novák.

Súčasťou štvrtkového vysielania bude aj exkluzívny hosť v štúdiu, divákom Experimentu dobre známy astronóm Jiří Šilha. Experiment špeciál: Naživo do vesmíru odvysiela televízna Dvojka 22. apríla o 11.45 h. Živý prenos RTVS prinesie aj online na webe RTVS.sk a prostredníctvom streamu na facebookových profiloch RTVS, Dvojka, Experiment a VAT.

crew-2a Čítajte viac NASA oznámila mená astronautov z jarnej misie Crew-2

Vedeckú talkshow Experiment vysiela Dvojka od jesene 2018. Za takmer 3 roky mohli diváci vidieť doposiaľ 7 špeciálov. Okrem troch špeciálnych vysielaní o koronavíruse, priniesla Dvojka štyri veľké udalosti týkajúce sa vesmíru. Diváci Experimentu boli naživo svedkami cesty ľudskej posádky do vesmíru, jej návratu na Zem či pristátia misie na Marse.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Dvojka #Crew Dragon