S odvolaním sa na šéfa podniku Michaela Colglaziera o tom informovala agentúra Bloomberg. Firma investorom oznámila, že začatie komerčných letov posunie na štvrtý štvrťrok roku 2022. Chce najprv dokončiť úpravu svojho nosného lietadla VMS Eve (Virgin Mothership Eve) a predstaviť druhú kozmickú loď menom VSS Imagine (Virgin Spaceship Imagine).
Čítajte aj Slovenskí vedci pomohli vyvinúť bezpečnejšie nepriestrelné vestyVSS Imagine začne letové skúšky začiatkom roku 2023 a neskôr v tom istom roku plánuje lietať dvakrát mesačne. Pripojí sa k súčasnej lodi VSS Unity, ktorá sa na tú istú cestu vypraví približne raz mesačne, uviedol Colglazier. Nosné lietadlo vesmírnu loď dopraví do výšky približne 15 kilometrov a tá potom pokračuje ďalej k hranici vesmíru, ktorá sa nachádza vo výške 100 kilometrov.
Virgin Galactic od augusta predala približne stovku leteniek na cestu do vesmíru, každú z nich za 450-tisíc dolárov. Predtým predala asi 600 leteniek za 200– až 250 000 dolárov. Nová tarifa „bola dobre prijatá“, uviedla spoločnosť vo vyhlásení a pripomenula, že pred začatím prvého komerčného letu koncom roka 2022 chce predať 1000 leteniek.
Čítajte aj Cirkumplanetárne disky nám môžu pomôcť objasniť vznik planétSpoločnosť Virgin Galactic, ktorú založil britský podnikateľ Richard Branson, tvrdí, že má stále takmer miliardu dolárov v hotovosti na financovanie prevádzky, pokiaľ nebude zisková. Za tretí štvrťrok spoločnosť vykázala čistú stratu 48 miliónov dolárov, čo je menej ako 92 miliónov dolárov, ktoré prekonala v rovnakom období vlani.