Úplné zatmenie pozorovali podľa otáčania Zeme v relatívne úzkom pruhu územia v 12 indonézskych provinciách ležiacich v troch časových pásmach, uviedla agentúra AP. Príležitosť ho malo vidieť asi 40 miliónov ľudí. Čiastočné zatmenie potom bolo viditeľné aj v iných oblastiach indonézskeho súostrovia, v ďalšej časti juhovýchodnej Ázie a v severnej Austrálii.
Za pozorovaním zatmenia z pokiaľ možno najideálnejších miest sa rozbehli tisíce ľudí. Pre väčšinu vládlo priaznivé počasie a len v malom počte oblastí bolo zamračené, napríklad na ostrove Borneo, kde sa skupina šiestich „lovcov“ z Kanady a USA musela zmieriť s dažďom. Rovnaké sklamanie zažili tiež napríklad obyvatelia 1,4-milionového Palembanga na ostrove Sumatra, kde tisíce ľudí, vrátane matiek s malými deťmi, vyšli na pozorovanie ešte pred svitaním, ale cez mraky toho veľa nevideli.
V prírode pri zatmení ustal predovšetkým štebot vtákov, ktoré prekvapilo, že pomerne skoro po východe Slnka bola opäť tma.
Posledné úplné zatmenie Slnka zastihlo vlani v marci Špicbergy a Faerské ostrovy. Zážitok z výnimočného astronomického úkazu, hoci čiastočného, ale vtedy mali milióny ľudí inde v Európe, na severozápade Afriky a v severnej a východnej časti Ázie, teda najmä v Rusku.