Francúzski vedci objavili gigantickú dinosauriu kosť

26.07.2019 08:39
FRANCE-DINOSAUR/
Dinosauria kosť, ktorú paleontológovia objavili na nálezisku vo Francúzsku, meria takmer dva metre. Autor: ,

Francúzski paleontológovia našli gigantickú stehennú kosť patriacu bylinožravému dinosaurovi.

Kosť merajúca dva metre a vážiaca pol tony pochádza zo zvieraťa, ktoré žilo pred 140 miliónmi rokov, uviedla agentúra Reuters.

Vedci pracujúci na nálezisku v západnom Francúzsku tu od roku 2010 objavili mnoho pozostatkov sauropódov, dlhokrkých a bylinožravých plazov, ktoré boli na Zemi rozšírené v neskorej jure. Medzi ne patrí aj nájdená stehenná kosť.

„Ide o významný nález. Bol som veľmi prekvapený, v akom dobrom stave sa stehenná kosť zachovala,“ povedal Ronan Allain, paleontológ z parížskeho Prírodopisného múzea. Podľa neho zviera vážilo 40 až 50 ton.

Allain uviedol, že vedci na nálezisku vykopali viac ako 7 500 fosílií, ktoré patrili viac ako 40 rôznym druhom. To z miesta blízko mesta Cognac robí jedno z najväčších nálezísk v Európe.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dinosaurus #fosílie #bylinožravec #jura
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku