Na kravách testovali virtuálnu realitu, aby im znížila stres

28.11.2019 07:54

Podľa výskumov existuje súvislosť medzi emočnými zážitkami kravy a jej dojivosťou.

Farma v Rusku zobrazovala svojim kravám virtuálnu realitu (VR), aby zmiernila ich stres. Stádo dojníc malo na hlavách špeciálne upravené VR súpravy, cez ktoré videli „unikátny simulačný program letného poľa“. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na Ministerstvo poľnohospodárstva a potravín Moskovskej oblasti.

Ministerstvo vo svojom stanovisku o projekte citovalo výskumy, podľa ktorých existuje súvislosť medzi emočnými zážitkami kravy a jej dojivosťou. „Príklady mliečnych fariem z rôznych krajín ukazujú, že v pokojnom prostredí sa kvantita, a niekedy aj kvalita, mlieka výrazne zvýši,“ uviedlo.

Virtuálnu realitu testovali na farme RusMoloko v Ramenskom okrese. Pôvodné testy údajne zvýšili „celkovú emočnú náladu stáda“. Vedci teraz preskúmajú efekty programu v rámci dlhodobej štúdie. Vývojári podľa BBC údajne dúfajú v rozšírenie projektu, ak bude naďalej prinášať pozitívne výsledky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#výskum #virtuálna realita #Rusko #kravy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku