Vo veku 57 rokov zomrela Fausta, najstarší nosorožec čierny na svete

29.12.2019 10:45
fausta
Fausta. Autor:

Bola najdlhšie žijúcou zástupkyňou tohto druhu. V sobotu to oznámili činitelia tanzánskeho národného parku Ngorongoro, kde zviera voľne žilo väčšinu svojho života.

Fausta zomrela prirodzenou smrťou v útulku pre divoké zvieratá, kde žila v posledných rokoch. Väčšinu svojho času však strávila vo voľnej prírode.

„Fausta žila dlhšie, ako akýkoľvek iný nosorožec na sveete a voľne sa pohybovala po Ngorongoru 54 rokov,“ uviedol vo vyjadrení národný park.

Na zviera vedci po prvý raz narazili v roku 1965, keď malo tri alebo štyri roky. V roku 2016 saa však začal zhoršovať jeho zdravotný stav. Strážcovia parku vtedy Faustu presunuli do útulku potom, ako utrpela vážne zranenia po niekoľkých útokoch hyen.

Za dosiaľ najdlhšie žijúceho nosorožca bieleho je považovaná samica Sana, ktorá zomrel v roku 2017 vo veku 55 rokov v jednej z francúzskych zoo. Podľa odborníkov je očakávaná dĺžka života u divoko žijúcich nosorožcov medzi 37 a 43 rokmi, u zvierat v zajatí je to až 50 rokov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tanzánia #samica #nosorožec #Afrika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku