Vlani zahynul na Srí Lanke rekordný počet slonov. Väčšinu zabili ľudia

13.01.2020 10:44

Na Srí Lanke zahynulo v roku 2019 až 361 slonov, čo je najvyšší počet od roku 1948, keď Srí Lanka nadobudla samostatnosť.

Ako uvádza Sajeewa Chamikara, ochranca životného prostredia z mimovládnej organizácie Hnutie za krajinu a reformu poľnohospodárstva, zhruba 85 percent z 361 uhynutých slonov v minulom roku prišlo o život vinou človeka. Väčšina z nich sa stala obeťou otráv, elektrických ohrád, či dokonca výbušnín, ktoré ľudia zabalili do potravy.

Slony na Srí Lanke zabíjajú predovšetkým farmári, ktorí tvrdia, že im tieto zvieratá ničia úrodu.

Na Srí Lanke žije momentálne podľa britskej BBC zhruba 7 500 slonov na slobode, desiatky a možno stovky ďalších v zajatí. Na tých Srílančania vozia turistov alebo ich nechávajú promenádovať počas osláv.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poľnohospodárstvo #potrava #slon #Srí Lanka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku