VIDEO: Berlínska zoo má novú atrakciu. Malé pandy vypustili do výbehu

29.01.2020 14:44
Aptopix Germany Zoo Pandas
Malé pandy prezývané Pit a Paule, nové hviezdy berlínskej zoo, mali dnes svoju prvú verejnú premiéru v žiari reflektorov. Autor: ,

Návštevníci budú mať prvú možnosť pozrieť si ich na vlastné oči zajtra, vo štvrtok 30. januára.

Malé pandy prezývané Pit a Paule, nové hviezdy berlínskej zoo, mali v stredu svoju prvú verejnú premiéru v žiari reflektorov. Vypustili ich do vnútorného preskleného výbehu, kde lozili a padali, na veľkú radosť prítomných kamerových tímov.

Ošetrovatelia päťmesačným pandám vopred prispôsobili výbeh, aby sa nezranili a vypustili tiež nádrž s vodou, ktorú naplnili mäkkým drevom. Absolvovali tiež zdravotnú prehliadku a čipovanie. Ich matka Meng Meng na nich pozorne dohliadala a ťahala ich dole z výšok, ktoré sa jej zdali nebezpečné. Návštevníci zoo budú mať prvú možnosť pozrieť si ich na vlastné oči vo štvrtok.

Malé pandy sa oficiálne volajú Meng Siang a Meng Jüan, čo znamená vytúžený sen a splnený sen. Sú to samčekovia a vôbec prvé pandy veľké narodené v Nemecku. Ich matku Meng Meng a jej partnera si berlínska zoo vypožičala v roku 2017 z Číny. Vo voľnej prírode žije v súčasnosti podľa odhadov menej než 2 000 týchto ohrozených zvierat.

#Zvieratá #zoo #výbeh #panda #Berlín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku