VIDEO: Berlínska zoo má novú atrakciu. Malé pandy vypustili do výbehu

Návštevníci budú mať prvú možnosť pozrieť si ich na vlastné oči zajtra, vo štvrtok 30. januára.

29.01.2020 14:44
Aptopix Germany Zoo Pandas Foto: ,
Malé pandy prezývané Pit a Paule, nové hviezdy berlínskej zoo, mali dnes svoju prvú verejnú premiéru v žiari reflektorov.

Malé pandy prezývané Pit a Paule, nové hviezdy berlínskej zoo, mali v stredu svoju prvú verejnú premiéru v žiari reflektorov. Vypustili ich do vnútorného preskleného výbehu, kde lozili a padali, na veľkú radosť prítomných kamerových tímov.

Ošetrovatelia päťmesačným pandám vopred prispôsobili výbeh, aby sa nezranili a vypustili tiež nádrž s vodou, ktorú naplnili mäkkým drevom. Absolvovali tiež zdravotnú prehliadku a čipovanie. Ich matka Meng Meng na nich pozorne dohliadala a ťahala ich dole z výšok, ktoré sa jej zdali nebezpečné. Návštevníci zoo budú mať prvú možnosť pozrieť si ich na vlastné oči vo štvrtok.

Malé pandy sa oficiálne volajú Meng Siang a Meng Jüan, čo znamená vytúžený sen a splnený sen. Sú to samčekovia a vôbec prvé pandy veľké narodené v Nemecku. Ich matku Meng Meng a jej partnera si berlínska zoo vypožičala v roku 2017 z Číny. Vo voľnej prírode žije v súčasnosti podľa odhadov menej než 2 000 týchto ohrozených zvierat.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Zvieratá #zoo #výbeh #panda #Berlín