Vláda začala udeľovať licencie na zabíjanie slonov

08.02.2020 08:47
ZIMBABWE slony
Ilustračné foto. Autor: ,

Zákaz poľovačiek na slony platil v Botswane od roku 2014. Podľa vlády už však viac nie je potrebný.

Botswanská vláda začala tento týždeň udeľovať prvé licencie na poľovačky na slony, ktoré po päťročnom zákaze povolila minulý rok v máji. Vláda argumentuje, že slonov je v tejto krajine údajne až priveľa a často vraj dochádza ku konfliktom medzi človekom a slonom. V Botswane žije viac slonov ako v akejkoľvek inej krajine na svete, podľa aktuálnych odhadov je ich 130-tisíc. Zabíjanie tohto mierumilovného zvieraťa je však napriek tomu podľa mnohých krajne nehumánne.

Botswanská vláda sa už dávnejšie zaviazala, že poľovačky na slony sa budú uskutočňovať „usporiadaným a etickým spôsobom“, neuviedla však, čo to znamená.

Až tento piatok botswanské úrady oznámili presný počet slonov, ktorých povolia v tomto roku zastreliť – bude ich 272. Poľovačky sa budú podľa piatkového vyhlásenia vlády konať v „kontrolovaných loveckých revíroch“.

Vládne úrady už v piatok vydali prvých sedem povolení, ktoré nazvali „lovecké balíčky“, pričom súčasťou každého z nich je odstrelenie desiatich slonov. Tieto balíčky pôjdu do aukcie, kde ich môžu získať záujemcovia, ktorí za ne zaplatia najviac.

#slon #poľovačka #licencie #Botswana
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku