Austrálčan popísal sedem nových druhov pavúka pávieho

06.04.2020 12:16

Joseph Schubert z austrálskeho Museum Victoria popísal v žurnále Zootaxa sedem nových druhov pavúka pávieho (Maratus volans).

Všetky jedince žijú v Austrálii, väčšina z nich v štáte Západná Austrália a ich názvy sú Maratus azureus, Maratus constellatus, Maratus laurenae, Maratus noggerup, Maratus suae, Maratus volpei a Maratus inaquosus. „Môj obľúbenec je Maratus constellatus. Išiel som do Kalbarri, aby som ho našiel, je to asi sedem hodín jazdy severne od Perthu,“ prezradil 22-ročný odborník, ktorý doteraz popísal 12 z 85 známych druhov tohto pavúka.

„Niekoľko pavúkov na tomto zozname dostalo mená po ľuďoch, ktorí ich objavili. Množstvo druhov našli amatérski vedci, ktorí zdokumentovali dáta, spravili fotky a poslali mi to. Keď vezmem do úvahy, koľko druhov pavúka pávieho sme objavili za niekoľko uplynulých rokov, som si istý, že ich existuje ešte oveľa viac,“ vyjadril sa.

Pavúk páví je veľmi malý, približne ako zrnko ryže. Samce majú pestré sfarbenie a samice majú skôr hnedé, čierne alebo béžové škvrny.

#pavúk #Austrália
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku