Kosatka dravá, ktorá plávala 17 dní s uhynutým mláďaťom, je opäť tehotná

28.07.2020 15:53

Slávna kosatka dravá, ktorá plávala 1600 kilometrov s telom svojho uhynutého mláďaťa, je opäť tehotná. Tvrdia to vedci z Washingtonu, ktorí pozorovali zvieratá s pomocou drona.

Tahlequah patrí do takzvanej Južnej komunity kosatky dravej, ktorú tvorí 72 jedincov z troch stád.

Zábery spravili vedci John Durban a Holly Fearnbach v rámci štúdie zameranej na tieto zvieratá. Kosatky odfotili z výšky viac ako 30 metrov, aby ich nerušili.

Odborníci uviedli, že tehotenstvo u týchto kosatiek nie je nič neobvyklé, no dodali, že väčšina nedávnych tehotenstiev sa neskončila úspešným pôrodom. Podľa štúdie University of Washington problém reprodukcie súvisí s výživou a prístupom k lososovi kráľovskému, ktorého populácia v uplynulých rokoch dramaticky klesá.

Vedci varovali lode, aby sa od kosatiek držali čo najďalej a dali im potrebný priestor.

Tahlequah sa stala známa v auguste 2018, keď ju videli, ako pláva rekordných 17 dní s telom jej mŕtveho potomka. Vedec Ken Balcomb z Centre for Whale Research vtedy uviedol, že prejav jej smútku nad stratou mláďaťa bol nezvyčajný.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vedci #tehotenstvo #mláďa #kosatka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku