Pri austrálskych brehoch videli vzácnu "chodiacu" rybu

17.09.2020 21:10
FK200802-scicam-Rhinopias extension-1140x707
Autor:

Experti, ktorí skúmajú severnú časť Veľkého bariérového útesu, objavili vzácny druh "kráčajúcej ryby", ktorá dosiaľ nebola v austrálskych vodách videná.

Zmienená ryba z čeľade ropušnicovitých s latinským názvom Rhinopias agriloba sa bežne vyskytuje pri Havajských ostrovoch v centrálnom Pacifiku. Je to prvý raz, kedy tohto živočícha videli ďaleko od svoje domovskej oblasti, informovalo BBC News.

„Chodiaca ryba“ získala prezývku podľa svojho nezvyčajného spôsobu pohybu, pri ktorom používa plutvy prirastené k hrudníku tak, že sa zdá, ako by kráčala po morskom dne.

Červene zafarbenú rybu austrálski a japonskí odborníci zachytili s pomocou podmorského robota takmer dva kilometre pod hladinou vody, keď skúmali dosiaľ neprebádané časti Veľkého bariérového útesu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voda #Veľký bariérový útes #vedci #ryba #chodiaca ryba #Austrália
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku