Bojga hnedá dokáže vyšplhať aj po tak hladkých objektoch, ako je stĺp elektrického vedenia: stočí chvost ako slučku, ktorou prevlečie telo do tvaru lasa, aby malo lepšiu oporu.
Podmorské brlohy obrieho červa, ktorý pred 20 miliónmi rokov zo zálohy prepadával morské tvory plávajúce okolo, objavili na Taiwane lovci fosílií.
Pes sprevádza človeka ako domáce zviera zrejme už 23 000 rokov a ako prvé pravdepodobne vlka domestikovali praveké kmene na Sibíri počas poslednej doby ľadovej.
Zo slávnych doverských útesov na britskom pobreží sa v stredu veľký kus skaly s hukotom sa zrútil do mora.
Na obnovu požiarom zničenej parížskej katedrály Notre-Dame bude potrebné veľké množstvo kameňov presne daných veľkostí a štruktúry.
Rastliny majú rovnaké variácie telesných hodín, ako ľudia, zistil nový výskum.
Neďaleko Alexandrie v severnom Egypte objavili archeológovia 2000 rokov staré múmie, ktorým boli do úst vložené zlaté amulety v tvare jazyka.
Grécki výskumníci na ostrove Lesbos v Egejskom mori objavili nezvyčajne zachovalú skamenelinu stromu starého zhruba 20 miliónov rokov.
Samčekovia druhu motýľov, ktorý žije v Strednej a Južnej Amerike, produkujú akési "antiafrodiziakum", ktorým označujú pri párení svojej partnerky.
Rumunsko chce adoptovať jedného z troch "problémových" medveďov, ktorí teraz prebývajú v ohrade s elektrickým plotom v severotalianskom Tridente (Trente).
V maximálnom utajení, utopený v bujnej vegetácii a za prítomnosti čo najmenej ľudí, funguje na severe Juhoafrickej republiky sirotinec.
Podľa správcov symbolických hodín posledného súdu (Doomsday Clock) svet po minulom roku zostal 100 sekúnd od absolútnej skazy.
Napriek tomu, že sa počty bobra európskeho na Slovensku zvyšujú, existuje len veľmi málo poznatkov o patogénoch, ktoré spôsobujú infekčné ochorenia týchto zvierat.
Kedysi obria ľadová kryha A68a unášaná prúdmi južného Atlantiku, sa rozlomila najmenej na dva kusy.
Vedci prišli s novým nástrojom v boji proti vymieraniu populácie slonov v Afrike a vyvinuli spôsob, ako presne spočítať množstvo zvierat na jednotlivých miestach kontinentu vďaka snímkam z družice.
Za posledných 20 rokov zomrelo takmer pol milióna ľudí v dôsledku prírodných katastrof spôsobených extrémnym počasím.
Pandémia koronavírusu ohrozuje aj archeologické nálezisko najstaršej americkej kultúry, takzvanej caralskej.
S priemernou výškou približne 16 stôp (4,8 metra) sú žirafy najvyššími cicavcami na Zemi. Aj tá najnižšia je dvakrát vyššia ako priemerný profesionálny basketbalista.
Alpy mali pred 6000 rokmi pravdepodobne výrazne menej ľadovcov ako dnes.
Paleontológovia v Argentíne odkryli pozostatky gigantického dinosaura.
Sopka Etna na ostrove Sicília začala v utorok chrliť "fontány" horúcej lávy a stĺp popola sa dostal do výšky asi štyroch kilometrov.
V Londýne je už niekoľko týždňov nezvestná "kráľovná" kŕdľa krkavcov, ktoré strážia miestny kráľovský palác Tower.
Archeológovia v Indonézii objavili najstaršiu známu jaskynnú maľbu. Vyobrazenie divokého prasaťa na ostrove Sulawesi podľa odborníkov praveký umelec namaľoval pred 45 500 rokmi.
Suché obdobia trápiace v posledných rokoch krajiny strednej Európy majú viac príčin.
Vedci upozorňujú, že ihličnany sú dôležitým prvkom lesov a ich ubúdanie v súvislosti so zmenou prostredia, nárastom teplôt, sucha a premnoženia škodcov je enormné.