V nie príliš vzdialenej budúcnosti môžu pri záchrane ľudí spod trosiek budov po zemetrasení pomáhať šváby-kyborgovia.
Od začiatku pandémie covidu-19 v roku 2020 si ľudstvo stále viac uvedomuje, že zdravie nášho druhu je úzko prepojené s ostatnými živočíchmi.
Viac ako polovica druhov netopierov v USA je na zozname ohrozených druhov, populácia včiel sa zmenšuje a motýľ monarcha sťahovavý je nebezpečne blízko vyhynutia.
Na Silickej planine, ktorá je súčasťou Národného parku Slovenský kras, objavili jaskyniari ešte v júni doposiaľ neznámu priepasť.
Vedci však upozorňujú, že celková populácia hmyzu, ktorý je nevyhnutnou súčasťou ekosystémov je pravdepodobne podhodnotená.
Mnohé opice zdatne manipulujú s kameňmi, ktoré používajú na vykopávanie korienkov, prerezávanie rastlín a rozbíjanie rôznych pochúťok, vrátane ovocia a orechov.
Kedysi najväčšie blízkovýchodné jazero Orúmíje v Iráne je na pokraji vyschnutia. Povedala to Árezú Ašrafzádehová z iránskeho ministerstva životného prostredia, ktorú citovala agentúra AFP.
Primáty v zoologických záhradách a safari parkoch trávili počas prvého lockdownu viac času osamote a prijímali menej potravy.
Morský cicavec dugong morský (Dugong dugon), ktorý inšpiroval vznik mnohých mýtov a legiend o morských pannách a sirénach, v Číne prakticky vyhynul.
Ešte koncom 15. storočia panoval všeobecne názor, že Zem je plochá ako doska, na okraji ktorej voda padá do obrovských jaskýň alebo je ohraničená akýmsi plotom.
Delfínie samce vytvárajú desaťročia trvajúce sociálne väzby a spolupracujú, aby si navzájom pomáhali pri hľadaní partneriek a v boji s konkurentmi.
Jednoduchý spôsob, ako ochrániť rastliny pred suchom a škodami, ktoré prináša, odhalili japonskí odborníci.
Pyramídy v Gíze sa západne od Nílu týčia ako pravidelné horské pásmo už 4 500 rokov. Cheopsova pyramída zaberá plochu 5,2 hektára a v čase svojho vzniku sa vypínala do výšky 146 metrov.
Drop veľký je najväčší lietajúci európsky vtáčí druh. Na Slovensku bol kedysi bežný, dnes patrí medzi naše najviac ohrozené druhy.
V jednej z najobľúbenejších plážových lokalít na pobreží Nového Zélandu sa stále častejšie objavujú biele žraloky. Tím vedcov sa spolu s členmi miestneho kmeňa snaží zistiť, čo je za týmto javom.
Niektoré menšie ľadovce vo Švajčiarsku stratili toto leto v dôsledku rekordných horúčav značné množstvo ľadu.
Za menej ako sto rokov prišlo 1400 švajčiarskych ľadovcov o polovicu svojho celkového objemu, pričom ústup ľadu sa zrýchľuje.
Dvojhlavá korytnačka Janus, ktorá sa stala maskotom múzea prírodnej histórie v Ženeve, oslavuje v týchto dňoch 25. narodeniny.
Zvyšujúce sa teploty spôsobené klimatickými zmenami by mohli urobiť z Británie popredného producenta červeného vína.
Vedci skúmajúci dochované exempláre hmyzu zistili, že čmeliaky sú v poslednom storočí stále viac stresované zmenami klímy.
Každých desať rokov mesto Paríž vypúšťa Svätomartinský kanál. Takmer päť kilometrov dlhý vodný tok bol pôvodne vybudovaný, aby udržiaval Paríž čistý.
Dlhotrvajúce obdobia sucha majú vážne dosahy na voľne žijúce živočíchy v riekach, uviedli pre BBC News zástupcovia britských organizácií, ktoré sa zameriavajú na ochranu prírody.
Psy sú zrejme schopné pochopiť, či s nimi ľudia majú láskavé zámery. Vyplýva to zo štúdie, ktorá skúmala, ako reagujú na to, keď im niekto odoprie potravu.
Skládky odpadu pri veľkých mestách sú zdrojom vylučovania veľkého množstva metánu, ktorý prispieva k otepľovaniu.
Najnovší barcelonskí hasiči nemajú sirény, ale zvončeky a sú vybavení neuveriteľným apetítom.