Medzinárodný tím vedcov objavil v Barme najstaršiu spermiu na svete. Informovala o tom agentúra AFP.
Experti, ktorí skúmajú severnú časť Veľkého bariérového útesu, objavili vzácny druh "kráčajúcej ryby", ktorá dosiaľ nebola v austrálskych vodách videná.
Pastieri sobov objavili na Sibíri nezvyčajne dobre zachovanú múmiu medveďa jaskynného z doby ľadovej, napísala agentúra AP s odvolaním sa na vedcov z univerzity v Jakutsku.
Podľa vedcov je to ďalší dôkaz o rýchlych klimatických zmenách v Grónsku.
Britský vedecký tím vypočítal veľkosť obrieho prehistorického žraloka, z ktorého sa do dnešnej doby zachovali len zuby či stavce.
Vďaka embryu dinosaura, ktoré sa perfektne zachovalo vo svojom vajíčku, vedci spoznali nové detaily o vývoji a vzhľade dlhokrkých dinosaurov.
Veľký šok zažil po návrate domov v austrálskom Queenslande. Dva vypasené hady, ktoré zrejme súperili o samičku, mu totiž prelomili strop.
Svet čakajú v druhej polovici tohto storočia výrazne odlišné klimatické podmienky.
Vďaka embryu dinosaura, ktoré sa zachovalo vo vajíčku, vedci spoznali nové detaily o vývoji a vzhľade dlhokrkých dinosaurov, ktorí obývali Zem pred 80 miliónmi rokov.
Pierre má rád aj dokumenty o tučniakoch skalnatých, ktorých tiež sleduje vďaka live streamu z americkej Kansas City Zoo a zoo v škótskom Edinburghu.
Geomagnetické pole Zeme pôsobí ako celoplanetárny štít, ktorý zachytáva a odráža ionizujúce nabité častice mieriace na planétu zo Slnka aj z ďalekého vesmíru. Aj tento štít má však svoje slabé miesto.
Podľa ochrancov životného prostredia môže za úhyn delfínov uniknuté palivo z japonskej lode alebo potopenie jej prednej časti.
Výskumníci v štúdii zistili, že komár by sa musel nakaziť vírusom, ktorý by sa v jeho tele musel rozmnožiť a potom by mal možnosť nakaziť aj človeka.
NASA musí na základe rozhodnutia amerického kongresu lokalizovať 90 % asteroidov v blízkosti Zeme, ktoré sú väčšie ako 140 metrov a zároveň informovať o takýchto telesách akýchkoľvek veľkostí.
Vedci odhadujú, že v katakombách v Egypte môže byť pochovaných až 70 miliónov mumifikovaných zvierat.
Jedným zo zdrojov skleníkových plynov, ktoré sa podieľajú na globálnom otepľovaní planéty, sú aj stáda dobytka, ktorá ročne vypúšťajú do atmosféry milióny ton metánu.
Trilobit, ktorého objavili ako fosíliu v roku 1846 na území dnešnej Českej republiky, mal oči podobné tým, aké majú dnešné včely.
Fosília zvláštneho plaza, známeho ako Tanystropheus, už viac ako sto rokov fascinuje vedcov.
Ľad v Severnom ľadovom oceáne by sa v najbližších desaťročiach mohol úplne roztopiť.
Povodne k Európe neodmysliteľne patria. Ich intenzita sa ale v rôznych obdobiach dejín menila.
Podľa BBC by to mohla byť najvyššia spoľahlivo nameraná teplota na svete.
Archeológovia našli v Austrálii banánové farmy, ktoré spravovali domorodí obyvatelia.
O tom, či psy rady a vytrvalo spolupracujú s ľuďmi, rozhodujú ich gény. Zistil to tím vedcov z univerzity veterinárskeho lekárstva vo Viedni Vetmeduni Vienna.
Na britskom ostrove Wight našli nový druh dinosaura z obdobia kriedy.
Pri pobreží Škótska, Írska a Francúzska sa nachádzajú kelpy - hnedé riasy, ktoré tam žijú od poslednej ľadovej doby, teda zhruba 16-tisíc rokov.