Koniec netbookom? Na trhu už nemajú miesto

Spoločnosti Asus a Acer sa údajne rozhodli ukončiť výrobu takzvaných netbookov. Spotrebitelia ich už nepotrebujú a trh si žiada tablety.

počítač, notebook, netbook, nettop, laptop, PC, výpočtová technika, domáca kancelária, práca
Ilustračné foto
Autor: Shutterstock

Zahraničný spravodajský server Digitimes informoval, že dve z najväčších firiem vyrábajúcich netbooky sa rozhodli ukončiť ich výrobu. Zatiaľ čo Asus vypredáva skladové zásoby, Acer už dlhšiu dobu nepredstavil žiadne nové modely, čo podľa serveru indikuje, že spoločnosť chce tento trh takisto opustiť. Ďalšou firmou, ktorá upriami svoju pozornosť iným smerom, má byť aj MSI (Micro-Star International), ktorá takisto nemá žiaden plán ďalšieho vývoja netbookov.

Pokles dopytu po netbookoch majú podľa riaditeľa spoločnosti Asus, Jerryho Shena, na svedomí tablety. Firma pritom dieru v ponuke vyplní konvertibilnými tabletmi Transformer, ktoré predstavujú kríženca medzi tabletom a netbookom.

Licenčné poplatky za systém Windows 8, výmena zobrazovacích panelov a rozšírenie o podporu dotykového ovládania by neúmerne zvýšili cenu netbookov, čím by sa stali prakticky nepredajným artiklom na trhu a výrobcovia sú tak nútení odkloniť sa od ich výroby a vývoja. Očakáva sa, že dopyt po vybraných procesoroch Atom, určených pre netbooky, v poslednom kvartáli tohto roka klesne o takmer polovicu.

Ďalšie články
Google vyhľadávanie, klávesnica, lupa, internet, informácie, hľadanie

Google priznáva, že kontroluje poštu. Kvôli reklame aj spamu

15.04.2014 20:40

Google oficiálne priznáva, že strojovo spracúva a kontroluje všetku komunikáciu na svojich serveroch. Dôvodom je reklama aj boj proti spamu.

download, internetoví piráti, hackeri, nelegálne sťahovanie

Sťahovanie kópií filmov a seriálov v EÚ je už nelegálne

13.04.2014 11:06

Sťahovanie filmov a seriálov z iných než oficiálnych zdrojov a bez ich zakúpenia je už v EÚ od apríla nelegálne. Rozhodol o tom Súdny dvor EÚ.

trezor, hacker, útok, internet, bezpečnosť, heslo, password, útočník

Zmeňte si svoje heslo. Vaše staré už možno poznajú útočníci

10.04.2014 12:20

Ak používate zabezpečené spojenie pri komunikácii s bankou alebo s e-mailom, vaše heslá sú už možno v rukách útočníkov, varujú odborníci.

trezor, hacker, útok, internet, bezpečnosť, heslo, password, útočník

Windowsu XP odzvonilo. Bude náchylnejší na malvér a útoky

08.04.2014 21:15

Podpora pre systém Windows XP skončila. Takmer štvrtina všetkých počítačov na svete sa tak môže stať ľahkou korisťou pre útočníkov.

Ľudia odporúčajú