Koniec netbookom? Na trhu už nemajú miesto

Spoločnosti Asus a Acer sa údajne rozhodli ukončiť výrobu takzvaných netbookov. Spotrebitelia ich už nepotrebujú a trh si žiada tablety.

počítač, notebook, netbook, nettop, laptop, PC, výpočtová technika, domáca kancelária, práca
Ilustračné foto
Autor: Shutterstock

Zahraničný spravodajský server Digitimes informoval, že dve z najväčších firiem vyrábajúcich netbooky sa rozhodli ukončiť ich výrobu. Zatiaľ čo Asus vypredáva skladové zásoby, Acer už dlhšiu dobu nepredstavil žiadne nové modely, čo podľa serveru indikuje, že spoločnosť chce tento trh takisto opustiť. Ďalšou firmou, ktorá upriami svoju pozornosť iným smerom, má byť aj MSI (Micro-Star International), ktorá takisto nemá žiaden plán ďalšieho vývoja netbookov.

Pokles dopytu po netbookoch majú podľa riaditeľa spoločnosti Asus, Jerryho Shena, na svedomí tablety. Firma pritom dieru v ponuke vyplní konvertibilnými tabletmi Transformer, ktoré predstavujú kríženca medzi tabletom a netbookom.

Licenčné poplatky za systém Windows 8, výmena zobrazovacích panelov a rozšírenie o podporu dotykového ovládania by neúmerne zvýšili cenu netbookov, čím by sa stali prakticky nepredajným artiklom na trhu a výrobcovia sú tak nútení odkloniť sa od ich výroby a vývoja. Očakáva sa, že dopyt po vybraných procesoroch Atom, určených pre netbooky, v poslednom kvartáli tohto roka klesne o takmer polovicu.

hacker, útok, internet, bezpečnosť, hackeri, dáta, krádež, malvér

Nová éra v internetovom podsvetí: Hackeri už na seba útočia navzájom

18.04.2015 15:50

Nie je zvykom, aby cieľom útokov jednej skupiny bola iná skupina hackerov. Výnimka ale potvrdzuje pravidlo. Podobných útokov bude pribúdať.

Intel ISEF, finalisti ISEF,

Štyria mladí vedátori zo Slovenska majú namierené medzi svetovú elitu

10.04.2015 12:00

Štvorica mladých stredoškolákov bude Slovensko reprezentovať na najväčšej súťaži pre mladých vedcov Intel ISEF v Spojených štátoch.

vrp, pokladnica, blok, účet, bloček, registračná pokladnica

Virtuálne pokladnice mnohým uľahčili podnikanie, iných zas obmedzili

09.04.2015 08:00

Virtuálna registračná pokladnica je pre podnikateľov prístupná od apríla. Má však viaceré obmedzenia, kvôli ktorým nie je vhodná pre každého.

Jemen, Saná, výbuch, letecký náletm, letecký útok

Koalícia arabských štátov ukončila nálety v Jemene

21.04.2015 22:19

Koalícia arabských štátov vedená Saudskou Arábiou oznámila, že takmer po mesiaci náletov proti šiitským povstalcom v Jemene ukončenie vojenskej operácie.

Arsenij Jaceňuk, Ukrajina, premiér, tlačová konferencia

Kyjev sa obáva ruských útokov počas osláv konca vojny

21.04.2015 20:36

Desiatky tisícov príslušníkov ukrajinských bezpečnostných síl budú v máji dohliadať na bezpečnosť v čase osláv 70. výročia konca druhej svetovej vojny.

Váhostav, logo

Živnostníci nesúhlasia s prerušením reštrukturalizácie

21.04.2015 20:00

Vládou ohlásené prerušenie reštrukturalizácie Váhostavu nakoniec vôbec nemusí byť. Živnostníci si želajú, aby ozdravovanie pokračovalo.

mäso, mäsiarstvo, potreviny, obchod, kura

Salmonelovú kuracinu mali jesť deti aj penzisti

21.04.2015 20:00

V zozname odberateľov, ktorí si kúpili mrazené kuracie mäso nakazené salmonelózou, prevažujú reštaurácie, ale sú medzi nimi aj školy či jedáleň pre dôchodcov.