Štyri izby plné tanierov, amfor a ďalších predmetov každodennej potreby objavili archeológovia v talianskych Pompejach, ktoré pred takmer 2 000 rokmi zničila erupcia sopky Vezuv.
Na Aletschskom ľadovci vo švajčiarskych Alpách vo štvrtok našli vrak lietadla, ktoré sa zrútilo v roku 1968.
Bieluha severná, ktorá zablúdila do francúzskej rieky Seiny, má podváhu a úrady sa obávajú o jej zdravie.
Naša Zem si môže pripísať ďalší svetový rekord: Vedci potvrdili, že 29. jún bol najkratším dňom v histórii detailného merania.
Tuniaky pruhované, nenahraditeľné v japonskej kuchyni, priberajú. Všimli si to rybári v juhojaponskej prefektúre Kóči.
Do najstaršej fungujúcej zoo na svete môžu návštevníci chodiť do parku pri zámku Schönbrunn, kde pôvodne súkromnú menažériu pre Máriu Teréziu otvorili 31. júla 1752.
Čína vysiela semienka plodín na krátke cesty do vesmíru. Vedcom to pomáha vyvíjať nové odrody plodín, ktorým sa bude dariť aj v meniacej sa klíme.
Výnimočnú kostru obrieho mäsožravého dinosaura vydražili vo štvrtok na prírodovednej aukcii Sotheby's za vyše šesť miliónov dolárov.
Archeologický výskum domu prvých poľnohospodárov v Tešeticich-Kyjoviciach, kde študenti archeológie tradične absolvujú svoju prvú povinnú terénnu prax, priniesol prekvapenie a zaujímavé nálezy.
Na časti jadranského pobrežia v Taliansku úrady vyhlásili zákaz kúpania. V mori totiž namerali nadmernú koncentráciu baktérií Escherichia coli, uviedla agentúra ANSA.
Od polovice júna sú na plážach Azúrového pobrežia i Korziky vidieť fialové medúzy, ktorých popŕhlenie je nesmierne bolestivé. Predstava, že sa ich dá zbaviť, je klamná.
Paleontológovia pomenovali fosíliu najstaršieho známeho dravého živočícha podľa sira Davida Attenborougha.
Vedci urobili prekvapivý objav týkajúci sa stravovacích návykov žralokov veľrybích, ktoré sú známe aj ako žraloky obrovské.
Topiaci sa ľadovec v Alpách posunul hranicu medzi Švajčiarskom a Talianskom. Hranicu tam totiž určuje rozvodie, teda na ktorú stranu odteká voda.
Šesťstokilogramovú mrožiu samicu Freyu už videli pri Británii, Dánsku i Švédsku. Leto sa ale rozhodla stráviť v Nórsku.
Ústav ochrany životného prostredia Poľskej akadémie vied zaradil mačku domácu na zoznam inváznych nepôvodných druhov.
V škótskom pohorí Cairngorms objavili doteraz neznámy druh huby z čeľade čírovkovitých a parazitického rodu príživníc.
Čo sa deje pod povrchom aktívnej sopky? Prečo niektoré sopky vybuchujú a na iných sa po desaťročia udržuje horúce lávové jazero?
Extrémne počasie - od nadpriemerných vĺn horúčav po nezvyčajne silné lejaky - spôsobilo v tomto roku dramatické zmeny po celom svete.
Vlny horúčav sú čoraz častejšie a tento trend bude pokračovať minimálne do 60. rokov tohto storočia.
Francúzsko pred dvoma mesiacmi zažilo najteplejší máj v histórii, v niektorých mestách boli namerané rekordné hodnoty.
Vo Walese dnes padol teplotný rekord. V Gogerddane v stredozápadnej časti krajiny teplomer ukázal 35,3 stupňa Celzia, čím prekonal doterajší rekord 35,2 stupňa z roku 1990.
Ochranári v juhoanglickom grófstve Kent vypustili tri samice zubra európskeho. Ide o prvých voľne žijúcich zástupcov tohto druhu v Británii po niekoľkých tisícoch rokov, napísal denník The Guardian.
V ľadovci na talianskom vrchu Marmolada sa objavila ďalšia hlboká puklina. Na vine sú zrejme vysoké teploty, ktoré v oblasti teraz panujú, informovala agentúra APA.
Nad Tatrami sa v stredu objavil obrovský mrak typu Altocumulus lenticularis, ide o oblak, ktorý vzniká pri vlnovom prúdení za horami.