V týchto dňoch míňa Zem planétka Apophis, ktorá je od svojho objavenia v roku 2004 stredobodom záujmu astronómov z celého sveta.
Posádka ISS použije lepidlo vyrobené zo živice severoafrických ihličnanov, aby hermeticky utesnila trhlinu v prechodovej komore ruského modulu Zvezda, ktorou uniká vzduch.
Mladá Američanka Hayley Arceneauxová sa dokázala vysporiadať s rakovinou kostí a teraz poletí do vesmíru.
Vedelo o nej iba šesť ľudí.
Rover Perseverance Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) posiela nové video a snímky z červenej planéty.
Štvrtok 18. február 2021 sa môže v geológii a paleontológii zapísať zlatým písmom. V tento deň na povrchu Marsu úspešne pristála sonda Perseverance, familiárne nazvaná Percy.
Rover Perseverance na červenej planéte pristál vo štvrtok.
Mars je druhou najmenšou planétou slnečnej sústavy (po Merkúre) a štvrtou od Slnka; oproti Zemi má len približne štvrtinový povrch a iba asi desatinu hmotnosti.
Na Zem už dorazili aj prvé zábery z červenej planéty.
Prví boli Rusi. Pokusov o dobytie Marsu bolo viac. Podarí sa to aj Perseverance?
Na Marse vo štvrtok pristane ďalšie automatický prieskumník amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).
Európska vesmírna agentúra (ESA) dnes oznámila otvorenie výberového konania na nových astronautov.
Čínska vesmírna agentúra zverejnila v piatok videozáznam zhotovený sondou Tchien-wen-1, ktorá v stredu úspešne vstúpila obežnú dráhu Marsu.
Prvé dva základné moduly stanice Gateway, ktorú chce americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) zriadiť pri Mesiaci, vynesie do vesmíru súkromná spoločnosť SpaceX.
Sonda Amal (Nádej) Spojených arabských emirátov dnes dorazí k Marsu a mala by byť navedená na obežnú dráhu.
Apollo 14, ôsma pilotovaná misia rovnomenného amerického vesmírneho programu, trvala deväť dní. Do dejín sa zapísala ako v poradí tretia, ktorej sa podarilo pristáť na Mesiaci.
Sovietsky zväz si mohol 3. februára 1966 pripísať ďalšie čiastkové víťazstvo nad Spojenými štátmi v súboji o nadvládu vesmíru.
Teleskop Cheops Európskej vesmírnej agentúry (ESA) odhalil "vesmírny balet" piatich exoplanét.
Sonda OSIRIS-REX americkej vesmírnej agentúry NASA po úspešnom splnení misie s dopravou vzoriek z planétky Bennu na Zem asi zamieri k ďalšiemu cieľu.
Ďalšie robotické vozidlo amerického NASA Perseverance, ktoré sa má na Marse pridať ku svojim starším "kolegom" 18. februára, bude na červenej planéte zbierať nielen obrázky a vzorky povrchu.
Na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) sa opäť pokazil ruský generátor kyslíka Elektron-VM.
Okolo Zeme už krúži 1015 družíc Starlink. Ich počet sa možno zvíši na 30-tisíc.
V prvom štvrťroku 2021 bude na oblohe pozorovateľná periodická kométa 141P/Machholz 2 aj malými ďalekohľadmi.
Prvé pokusy o stretnutie dvoch vesmírnych lodí podnikol začiatkom 60. rokov 20. storočia Sovietsky zväz. Tesnejšie priblíženie ale dosiahli Spojené štáty.
Južná časť Čile a Argentíny sa v pondelok dopoludnia (miestneho času) na vyše dve minúty ponorili do tmy vďaka úplnému zatmeniu Slnka - jedinému v tomto roku.