CES: Razer šokoval s notebookom s troma displejmi

Namiesto jedného displeja má nový notebook od Razeru až tri. Každý z nich má 4K rozlíšenie a uhlopriečku 17 palcov. Cena a ani parametre notebooku zatiaľ nie sú známe, no záujemca s istotou utratí tisíce dolárov.

Razer, Project Valerie
Razer na veľtrhu CES 2017 ukázal notebook s tromi displejmi.
Autor:

Žiaden z výrobcov notebookov nenabral toľko odvahy ako Razer. Firma známa najmä svojim herným príslušenstvom na veľtrhu CES ukázala jeden z najkurióznejších notebookov. Namiesto jedného displeja má rovno tri. A nie len to. Každý z monitorov má uhlopriečku 17,3 palcov (43 centimetrov) a 4K rozlíšenie. Hráč môže využiť celkové rozlíšenie až 12K (spolu 11520 × 2160 bodov). Bohužiaľ hier, ktoré by si s ním poradili na trhu zatiaľ veľa nie je. S tromi monitormi Razer vyriešil aj problém zakrivenia, ktoré by sa u podobne veľkého notebooku žiadalo. Monitory je možné horizontálne otáčať a hrou sa doslova obklopiť.

Každý z displejov notebooku z Projektu Valerie od Razeru má
uhlopriečku 17 palcov a 4K rozlíšenie.
Každý z displejov notebooku z Projektu Valerie od Razeru má uhlopriečku 17 palcov a 4K rozlíšenie.
Autor: Razer

Vysokou cenou Razer zrejme neprekvapí

Kvôli monitorom musel Razer použiť aj výkonnú grafickú kartu Nvidia GeForce GTX 1080 s až ôsmimi gigabajtami pamäte. Iné parametre zatiaľ známe nie sú. To isté platí aj o cene, ktorá sa bude zrejme blížiť k desiatim tisícom dolárov, podobne ako pri 21-palcovom notebooku Predator 21X, ktorý na veľtrhu predstavil Acer.

Acer si nový notebook Predator 21 X cení na 8999 dolárov.
Acer si nový notebook Predator 21 X cení na 8999 dolárov.
Autor: Acer

Acer ukázal obrovský 9-kilový notebook s 21-palcovým displejom

Notebook od Aceru používa rovnakú grafickú kartu vynásobenú dvoma a namiesto troch displejov má len jeden – 21 palcový, s rozlíšením 2560 × 1080 bodov. Model Predator 21 X je postavený na najnovšej generácii Intel Core i7 procesorov, osadiť doň možno až štyri pamäťové moduly s celkovou kapacitou 64 GB. K dispozícii sú tiež štyri sloty pre SSD disky (s individuálnou kapacitou do 512 GB) a jeden terabajtový pevný disk. Jeden či dva ventilátory na uchladenie notebooku pochopiteľne nestačia. Acer ich preto použil až päť.

Nakoľko Acer notebook vytvoril pre hráčov, tenkú klávesnicu nahradil mechanickou hernou s klávesami s mechanizmom Cherry MX Brown s rôznofarebným podsvietením. Hráčom by tiež nemal zavadzať ani touchpad, ktorý sa nachádza po pravej strane. Hmotnosť zrejme nie je až tak dôležitá, no za zmienku určite stojí. Notebook so všetkými diskami a pamäťami má 8,8 kilogramu. Záujemca zaň zaplatí minimálne 9-tisíc dolárov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
HTC U Ultra, HTC

Najlepší mobil od HTC sleduje zvyky majiteľa a prispôsobuje sa im

13.01.2017 07:30

HTC U Ultra má dva displeje, zafírové ochranné sklíčko a inteligentnú softvérovú nadstavbu, ktorá využíva strojové učenie.

dell, ultrasharp, 8K,

CES: Keď 4K monitor nestačí. Dell predstavil monitor s rozlíšením 8K

11.01.2017 07:00

Monitor s rozlíšením 8K je určený pre grafikov, lekárov, dizajnérov a architektov. Bežný spotrebiteľ si ho kvôli vysokej cene nekúpi.

Samsung, Q7, QLED

CES: Samsung OLED televízorom príliš neverí. Má vlastnú technológiu QLED

08.01.2017 15:00

Namiesto OLED televízorov predstavil Samsung "len" modely s technológiou QLED. Tá je ale vraj rovnako dobrá, ak nie lepšia.

Robert Fico

Fico vidí nastupujúcu generáciu Smeru v Pellegrinim a Sakovej

16.01.2017 15:56

Nastupujúcu generáciu v Smere vidí predseda strany Robert Fico vo vicepremiérovi Petrovi Pellegrinim a v štátnej tajomníčke ministerstva vnútra Denise Sakovej.

Florida, univerzita, streľba, zbraň, zranení

Po streľbe v nočnom klube v Mexiku ostalo päť mŕtvych

16.01.2017 15:50

Strelec zabil najmenej päť ľudí a zranil ďalších deväť osôb v nočnom klube v mexickom letovisku Playa del Carmen na pobreží Karibského mora.

Taliansko, smog, Miláno

Oslo bude dva dni bez dieselových áut. Dôvodom je znečistenie ovzdušia

16.01.2017 15:37

Ďalšou zo svetových metropol, ktorá sa rozhodla proti narastajúcemu znečisteniu vzduchu bojovať dopravnými obmedzeniami, je nórske Oslo.

bratislava proti hazardu

Bratislava má od ľudí dostatok podpisov za zákaz hazardu

16.01.2017 15:36

Organizátori petície za zákaz hazardných hier v Bratislave zhromaždili dostatok podpisov, aby samospráva mohla schváliť príslušné nariadenie.