Stane sa typická "západná" strava bezmäsitou už v nasledujúcich dvoch desaťročiach?
Výskumný tím opísal, že srdcová aktivita sa často niekoľkokrát zastaví a opäť rozbehne, než ustane navždy.
U novorodencov vystavených znečistenému ovzdušiu je zvýšené riziko, že neskôr budú trpieť sennou nádchou. Týka sa to aj ešte nenarodených detí, ktoré sú v maternici, varuje nová štúdia.
Po zaočkovaní tehotných žien vakcínou proti koronavírusu by sa ochranné protilátky mohli preniesť aj na ich nenarodené bábätká.
Pravidelné jedenie mäsa by mohlo byť spojené s vyšším rizikom širokej škály bežných ochorení, vyplýva z novej štúdie.
Náhla strata čuchu alebo chuti patrí medzi hlavné príznaky ochorenia COVID-19.
To, že vám behanie spôsobuje dobré pocity a zmierni úzkosť, nespôsobujú priamo endorfíny, vyplýva z nového výskumu Univerzitného zdravotníckeho centra Hamburg-Eppendorf.
Krása môže byť v oku pozorovateľa, ale z novej štúdie vyplýva, že umelá inteligencia vie zistiť, ktoré tváre vedia daného človeka očariť.
Nemusíte exkluzívne zarábať na to, aby ste boli šťastnejší, vyplýva z novej štúdie.
Z novej výskumnej štúdie vyplýva, že meditáciou môžeme dosiahnuť oveľa viac, ako je tréning vedomia a sústredenia.
Vedci vyvíjajú metódu, ktorá mení to, ako funguje mozog, čím si môžete posilniť sebavedomie a zbaviť sa strachu.
Ľudia, ktorí prekonali chorobu COVID-19 a neskôr dostali jednu dávku vakcíny Pfizer alebo Moderna, sú podľa štúdie chránení rovnako alebo lepšie ako tí, ktorí covid neprekonali a dostali obe dávky niektorej zo spomínaných vakcín.
Vedci zo SAV a Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach dokázali s využitím mechano chémie syntetizovať za pomoci lišajníkov strieborné nanočastice s antibakteriálnou aktivitou.
O šírení koronavírusu aerosólom aj vhodných ochranných prostriedkoch, hovorí dokument, ktorý z nemeckého originálu preložili českí odborníci.
Britské úrady ešte v januári varovali, že britská mutácia môže byť až o 40 percent smrteľnejšia, než bol pôvodný vírus.
Varianty koronavírusu by mohli byť menej nebezpečné pre očkovaných a pre ľudí, ktorí sa z covidu-19 zotavili, než sa pôvodne myslelo.
Vzorky krvi od účastníkov zaočkovaných dvoma dávkami dokázali zneškodniť brazílsky variant približne tak dobre, ako skorší kmeň vírusu z januára 2020.
Obezita je jedným z najpálčivejších zdravotných problémov dnešného sveta a nová štúdia naznačuje možnosť potenciálne neinvazívnej liečby.
Nosenie dvoch zdravotníckych rúšok nezvyšuje výraznejším spôsobom ochranu pred šírením vírusov v porovnaní so správne nasadeným jedným rúškom.
Od dnešného dňa je povinné nosiť respirátory FFP2 v priestoroch obchodov a v hromadnej doprave. Od 15. marca sa povinnosť nosiť respirátor rozšíri na všetky interiéry (okrem vlastnej domácnosti).
Británia sa stala prvou krajinou, ktorá spustila klinickú štúdiu, v rámci ktorej budú zdraví dobrovoľníci zámerne vystavovaní nákaze novým koronavírusom.
Rakovina môže prísť v mnohých formách a každá z nich má iný, zničujúci vplyv na telo.
Človek neandertálsky mal rovnako dobre vyvinutý sluch ako neskôr žijúci človek rozumný (Homo sapiens).
Cvičenie môže zmeniť spôsob, akým kľúčové časti nášho mozgu komunikujú počas starnutia - zlepšuje sa tak myslenie a pamäť.
Liek ivermektín, prípravok proti parazitom, na ktorý sa uprela pozornosť kvôli možným pozitívnym účinkom na pacientov s covidom, zatiaľ vzbudzuje kontroverzie aj medzi odborníkmi.