Od začiatku pandémie uplynuli skoro tri roky a covid v spoločnosti stále pretrváva. To isté platí o dezinformáciách týkajúcich sa nákazy, upozornil denník The New York Times.
Peruánski šamani a liečitelia veštia na budúci rok mier medzi Ruskom a Ukrajinou.
Konzumácia rastlinnej stravy bohatej na zeleninu, celozrnné výrobky, orechy a strukoviny môže u mužov znížiť riziko rakoviny hrubého čreva a konečníka o viac ako pätinu.
Francúzsky mikrobiológ a chemik Louis Pasteur, ktorý sa narodil 27. decembra 1822, sa zapísal do dejín lekárstva, ale aj potravinárstva.
Chirurgovia Nemocnice AGEL Levoča prvýkrát použili počas traumatologickej operácie bioaktívne sklo na vyplnenie kostného defektu.
Štyria z desiatich obyvateľov sveta veria, že existujú čarodejnice a čarodejníci, ktorí môžu svojimi nadprirodzenými schopnosťami škodiť ostatným.
Podľa novej analýzy z Argentíny chráni očkovanie proti covidu deti aj v čase omikronu.
Lekári Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) začali operovať pacientov s dlhodobými bolesťami kolena novou metódou – nanoskoskopiou.
Britskí lekári cez víkend na odbornej konferencii predstavili inovatívnu liečbu leukémie, ktorú považujú za revolučný pokrok v medicíne.
Medzinárodný vedecký tím sa pozrel hlboko do ľudského mozgu, aby zistil, aký vplyv naň má migréna.
Nové liečivo proti Alzheimerovej chorobe s názvom lecanemab môže u pacientov spomaliť úbytok kognitívnych schopností.
Riskantné či nelegálne správanie v online prostredí je medzi mladými ľuďmi považované za takmer normálne.
Spoločnosť Neuralink, ktorá vyvíja mozgové čipy, chce do pol roka začať klinické testy svojho bezdrôtového zariadenia na ľuďoch.
Niektoré rysy bľabotania dospelých na malé bábätká, ako je výška tónu či melódie, sú si veľmi podobné vo väčšine svetových jazykov.
Takmer štvrtina žien, ktoré užívali hormonálnu antikoncepciu, tvrdí, že spôsobila ukončenie ich vzťahu alebo v ňom aspoň zohrala nejakú rolu.
Európska vesmírna agentúra (ESA) v stredu vymenovala piatich nových astronautov, troch mužov a dve ženy.
Fluoridácia vody pomáha udržiavať detské zuby zdravé, ale jej vplyv na zníženie nerovností medzi bohatými a chudobnými komunitami pri starostlivosti o chrup je zanedbateľný. Ukázal to najnovší výskum britských vedcov.
Vedci v Británii spustili skúšobný skríningový program na diabetes mellitus prvého typu (DM1) pre deti.
Vedci objavili predmet so zatiaľ najstarším známym nápisom v hláskovej abecede.
Kanadským vedcom sa podarilo výskumom potvrdiť, že hlboké basové tóny zvyšujú chuť ľudí tancovať.
Talianski lekári úspešne transplantovali pacientovi pečeň od darkyne, ktorá mala 100 rokov.
Výskum vedcov z Univerzity Komenského v Bratislave pod vedením Ferdinanda Devínskeho ukázal, že aj zlato v podobe nanočastíc má výrazný vplyv na rast buniek chrupavky a protizápalový účinok.
Ľuďom, ktorí mali ochorenie COVID-19 viac než raz, hrozí dva až tri razy väčšia pravdepodobnosť závažných zdravotných problémov než osobám, čo sa ním infikovali iba raz.
Účastníci klinickej štúdie dostali prvýkrát v histórii transfúziu krvi vypestovanej v laboratóriu.
Len prednedávnom obletela vedecký svet informácia, že vedci z Kalifornskej univerzity v San Diegu úspešne vyliečili zápal pľúc u myší pomocou robotov.