Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu predstavila tri možné scenáre, ktorými by sa pandémia ochorenia COVID-19 mohla uberať v roku 2022.
Slovenský informačný priestor je od začiatku vojny na Ukrajine pod neustálym tlakom prokremeľskej propagandy a dezinformácií.
Dávni predkovia ľudí recyklovali kamenné nástroje a po úprave ich znovu použili, aj keď niekedy na iné účely ako ich predchodcovia.
Rozbory stolice by mohli lekárom pomôcť už v ranom štádiu odhaliť rakovinu pankreasu, uvádza britská BBC na svojich internetových stránkach.
Koľko percent mozgu vlastne používame? Máme najväčší mozog zo všetkých cicavcov? Sú tieto výroky správne alebo ide o mýty?
Vedeckému tímu z Ústavu molekulárnej genetiky AV ČR sa podarilo popísať jeden z princípov, ktorým naše imunitné bunky rozpoznávajú patogény od telu vlastných molekúl.
Holandskí vedci objavili v ľudskej krvi po prvý raz drobné plastové častice. Na to, či môžu predstavovať zdravotné riziko, je však potrebný ďalší výskum.
Svetová zdravotnícka organizácia vyzýva k boju proti smrteľnej chorobe - tuberkulóze.
Mikroriasy sú nádejou pre budúcnosť, perspektívu majú v priemysle, medicíne a kvalitnej strave.
Čierne diery patria medzi najzáhadnejšie a najzaujímavejšie objekty vo vesmíre - krivia svetlo i čas, z ich stredu sa nedostane von vôbec nič, ani gravitačná vlna.
Ochorenie covid-19 môže aj pri miernom priebehu spôsobovať poškodenie mozgového tkaniva a abnormálne rýchly úbytok takzvanej šedej hmoty v niektorých častiach mozgu.
V Brazílii sa potvrdili prvé dva prípady možného nového variantu koronavírusu, ktorý je zrejme kombináciou delty a omikronu a ktorý niektoré médiá nazvali deltacron.
Deti sa od začiatku pandémie všeobecne považujú za menej rizikové. Dáta však ukazujú, že niektoré skupiny majú ťažší priebeh choroby a jej dlhotrvajúce následky.
Ženy sú negatívnymi sociálnymi a ekonomickými dopadmi pandémie covidu-19 zasiahnutí viac ako muži.
Jednou z radostí remeselnej výroby ginu je privoniavanie k vonným bylinám, ovociu a semenám používaným na prípravu tohto aromatického alkoholického nápoja.
Dve nové vedecké štúdie podporili domnienku, že sa koronavírus SARS-CoV-2 začal šíriť z wuchanského trhoviska, kde sa predávali aj živé zvieratá.
Slovenskí archeológovia sa vrátili z ďalšej úspešnej expedície. V Sudáne skúmali pôvod a funkcie druhej najväčšej mešity.
Vedci z Ústavu výživy a genomiky Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre skúmali vplyv konzumácie horkých marhuľových semien na fyziologický stav ľudí.
Prvý laboratórne potvrdený prípad ochorenia COVID-19 sme na Slovensku zaznamenali pred dvoma rokmi, šiesteho marca 2020.
Vedci z Harvardovej univerzity zostrojili umelú rybu, ktorej chvost poháňajú bunky z ľudského srdca.
U ľudí, ktorí mali ochorenie covid-19, bola rok po prekonaní infekcie výrazne vyššia pravdepodobnosť, že im odborníci diagnostikujú psychické poruchy.
Nové prírodovedné zistenia by ľuďom mohli uľaviť od náletov snáď najťažšieho hmyzu, a síce komárov.
Rakovinové ochorenie často sprevádza aj náhla a závažná strata hmotnosti a svalovej hmoty pacienta.
Ukrajinci v piatok zaplavili internet, aby našli jeden konkrétny recept - na Molotovov koktail.
Stovky používateľov sociálnych sietí zdieľali články, v ktorých sa tvrdilo, že tretia fáza štúdie v Japonsku potvrdila vysokú účinnosť ivermektínu proti omikronu.