Čaj je súčasťou zdravého životného štýlu a ľudia, ktorí ho pijú, majú zrejme o niečo vyššiu pravdepodobnosť, že budú žiť dlhšie ako tí, ktorí ho nepijú.
Archeológovia v indonézskej jaskyni objavili zatiaľ najstarší dôkaz chirurgickej amputácie. Na mieste našli 31 000 rokov staré telo, ktoré vykazovalo známky odstránenia nohy.
Medzinárodný tím zložený z vedcov z viacerých odborov teraz bude hľadať odpoveď na otázku, čo sa pred tisíckami rokov pri dnešných Vrábľoch vlastne stalo.
Medzinárodný tím vedcov objavil novú exoplanétu, ktorá môže byť obývateľná. Dostala názov Speculoos-2c.
Vo Švajčiarsku sa začne 15. septembra prvý pokusný projekt s predajom marihuany a hašiša v lekárňach na rekreačné použitie.
Čína sa stala prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne schválila inhalačnú vakcínu proti ochoreniu COVID-19.
Či už sa ľudia rozhodnú pre repelent, dlhé rukávy alebo odpudzovače hmyzu, obávané komáre si k nim vždy nájdu cestu.
Pre mnoho ľudí je covid nepríjemnosťou, ktorá sa stala nežiaducou súčasťou bežného života. Nie tak v Číne, kde tí, ktorí sa nakazili vírusom, sú izolovaní a často znevažovaní .
Znížený sexuálny apetít, halucinácie či vypadávanie vlasov. To sú podľa novej štúdie niektoré zo súboru dlhodobých príznakov u ľudí, ktorí prekonali covid.
Jej otec bol významný matematik, ona kráča v jeho šľapajach. Šárka Nečasová vedie jedno z najúspešnejších oddelení v Akadémii vied ČR.
Mnísi v stredovekom Anglicku trpeli črevnými parazitmi takmer dvakrát častejšie ako ľudia z chudobnejších vrstiev. Kláštory pritom mali lepšie hygienické vybavenie ako ostatné objekty.
Jeden z chovateľov v thajskej zoo sa prezliekol za pštrosa, na chrbát si pripevnil perie, na hlavu si nasadil maketu pštrosej hlavy a pri predstieranom pokuse o útek pobehoval po výbehu.
Pozeráte americké seriály z lekárskeho prostredia a zdajú sa vám situácie na sále prehnané? Opak je pravdou...
Letá v znamení extrémnych horúčav spôsobených klimatickou zmenou by mohli viesť k nárastu prípadov rakoviny kože ako napríklad melanómu. Zistili to britskí onkológovia a odborníci na klímu.
Ľudia, ktorí prekonali COVID-19, čelia aj dva roky po nákaze zvýšenému riziku mozgových problémov, bežne označovanému "mozgová hmla".
Takmer polovicu všetkých úmrtí v dôsledku rakoviny spôsobujú faktory, ktorým sa dá predísť. Vyplýva to z vedeckej štúdie, ktorú publikoval lekársky časopis The Lancet.
V Indii sa medzi deťmi začalo šíriť nové, vysoko nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré sa prezýva paradajková chrípka.
Astronóm William Herschel, ktorý zomrel 25. augusta 1822, patril k veľkým postavám vedy konca 18. a začiatku 19. storočia.
Americký astronaut Neil Armstrong, prvý človek, ktorý sa prešiel po Mesiaci, urobil v júli 1969 povestný "veľký skok pre ľudstvo".
Egypťania dlhodobo podozrievali Howarda Cartera, ktorý v roku 1922 objavil hrobku faraóna Tutanchamóna, že časť pokladu z hrobky pred jej oficiálnym otvorením ukradol.
Izraelčania trpia nedostatkom jódu. Podľa štúdie ministerstva zdravotníctva je u nich jeho koncentrácia oveľa nižšia, než odporúča Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).
Americkí a austrálski vedci plánujú "vzkriesiť" tasmánskeho tigra, ktorý vyhynul takmer pred storočím.
Ľudia nakazení vírusom opičích kiahní by si mali udržať odstup od domácich zvierat, tie by sa totiž mohli vírusom nakaziť.
Británia spustila očkovaciu kampaň proti detskej obrne pre deti od jedného roka do deviatich rokov žijúce v Londýne.
Pred desiatkami rokov si novomanželky v drvivej väčšine prípadov brali priezvisko svojho manžela.