Apple zasadil tvrdú ranu konkurencii. Prístup k filmom ponúkne za 5 eur

11.09.2019 18:59
apple tv, apple, tv plus
Online služba Apple TV+ bude dostupná vo viac než sto krajinách za 5 eur mesačne. Autor:

Cena je v porovnaní s niektorými konkurenčnými službami až polovičná. Apple TV bude pre mnohých dokonca na rok zadarmo. Služba môže zmeniť pravidlá hry a zatlačiť na konkurenciu vrátane Netflixu.

Ako nečakane oslabiť konkurenciu a ovplyvniť jej akcie? Stačí využiť moment prekvapenia a ponúknuť obdobnú službu za výrazne nižšiu cenu, či dokonca zadarmo. Práve to urobil Apple, ktorý v utorok 10. septembra predstavil službu Apple TV+, ktorá dozaista zamieša karty na trhu so streamovacími službami. Paradoxne to tak tentokrát nebol nový iPhone, ktorý odbornú aj laickú verejnosť prekvapil najviac.

Služba Apple TV+ odštartuje 1. novembra vo viac než stovke krajín. Zatiaľ nevedno, či sa bude medzi nimi nachádzať aj Slovensko. Najväčším ťahákom bude zaiste cena. Tá je nastavená tak zarážajúco nízko, že hodnota akcií Netflixu ihneď po ohlásení Apple TV+ klesla až o tri percentá. Zákazník za Apple TV+ zaplatí mesačne maximálne 4,99 dolára/eura, pričom k službe získa automaticky prístup celá „rodina“ s maximálne šiestimi členmi. Netflix si za rodinný balík s názvom Premium účtuje bezmála 16 dolárov. Aj základný balík Basic je pritom skoro dvojnásobne drahší (8,99 dolára z balík Basic), navyše Netflix ceny výraznejšie navyšoval len prednedávnom.

Ak bude niečo ľudí motivovať k prechodu na Apple TV, bude to cena, ale aj možnosť využívať službu až jeden rok zadarmo. Ročné predplatné získajú automaticky všetci noví majitelia iPhonov, iPadov a Apple TV. Ostatní si budú môcť službu vyskúšať na 7 dní zadarmo. Apple bude stáť aj za vznikom niekoľkých vlastných relácií a exkluzívnu premiéru v službe bude mať aj apokalyptický sci-fi seriál See. Šéf firmy, Tim Cook, pri predstavení služby neopomenul ani dostupnosť titulkov v až 40 svetových jazykoch alebo dabing.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Apple TV+ #Apple TV Plus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku