Robotický čistič okien ocenia najmä ľudia v panelákoch. Jednoducho umyje aj vytrie okná vrátane rohov. Na niektorý typ špiny však nestačí.
Najstaršiu veľkovýrobňu piva na svete možno objavili americkí a egyptskí vedci v známej archeologickej lokalite Abydos v Egypte.
Mineralógovia z Ústavu vied o Zemi SAV objavili v rudných žilách v okolí Dobšinej nový minerál - dobšináit.
Podľa vedcov to bola len malá, predbežná štúdia a na to, aby mohli svoje zistenia definitívne potvrdiť, bude potrebný ďalší výskum.
Rúška, respirátory rôznych skupín. Ochráni nás rúško alebo je lepší respirátor? O účele použitia, ale aj o funkcii a rozdieloch medzi respirátormi hovorí epidemiologička MUDr. Andrea Kološová, PhD.
Čínska vesmírna agentúra zverejnila v piatok videozáznam zhotovený sondou Tchien-wen-1, ktorá v stredu úspešne vstúpila obežnú dráhu Marsu.
Britskí archeológovia veria, že našli miesto, kde pôvodne stál prehistorický monument, ktorý je teraz dominantou Stonehenge.
Diskusná platforma Clubhouse sa v posledných dňoch dostala na pretras. Pracuje s množstvom osobných dát a vyhýba sa európskej smernici GDPR.
Niekoľko poľských miest skúša miesto tradičnej soli a piesku sypať na chodníky pri snehu a poľadovici kávovú usadeninu.
Facebook spúšťa osvetovú kampaň na podporu vakcinácie a boja proti koronavírusu. Posvieti si na šíriteľov falošných správ.
Liek tiež skracuje čas potrebný na ich zotavenie a podaný spolu s prípravkom dexametazón redukuje potrebu napojenia na pľúcnu ventiláciu.
Medzinárodný tím vedcov objavil na Madagaskare nový poddruh, ktorý je veľký asi ako slnečnicové semienko.
Ochráni viac rúško alebo respirátor? Nosiť jednorazové alebo látkové rúško? Stačí FFP2 respirátor či radšej FFP? Prinášame vám veľký prehľad.
Šéf skupiny expertov WHO Peter Embarek povedal, že netopiere sú pravdepodobným pôvodcom nákazy koronavírusu SARS-CoV-2.
Prvé dva základné moduly stanice Gateway, ktorú chce americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) zriadiť pri Mesiaci, vynesie do vesmíru súkromná spoločnosť SpaceX.
Ešte horkejšie pivo by mohlo vzniknúť vďaka českým vedcom. Ako prví na svete upravili chmeľ pomocou technológie CRISPR, ktorá umožňuje presné zásahy do konkrétneho génu.
U účastníkov štúdie vedcov z Oxfordskej univerzity inhalujúcich budezonid tiež rýchlejšie ustúpila horúčka a v menšej miere ich tiež trápili dlhodobé následky covidu.
Tragický pád Boeingu 757 na trase z Puerta Plata do Franfurtu nad Mohanom, ktorý sa pred štvrťstoročím, 6. februára 1996, zrútil do oceánu, zavinil chybný indikátor rýchlosti.
S najväčšou pravdepodobnosťou preskočil na človeka z iného živého organizmu.
Sonda Amal (Nádej) Spojených arabských emirátov dnes dorazí k Marsu a mala by byť navedená na obežnú dráhu.