Spoločnosť Google vyvinula umelú inteligenciu, ktorá dokáže zlepšiť kvalitu videohovorov a "vyplniť medzery" spôsobené zlým internetovým spojením.
Európski vedci tvrdia, že je možné vytvoriť aplikácie na sledovanie kontaktov s cieľom obmedziť šírenie nového koronavírusu bez porušenia pravidiel o ochrane súkromia.
Drony už vo viacerých čínskych mestách dezinfikujú verejné priestranstvá. Podľa odborníkov dokážu nahradiť prácu stoviek ľudí.
Vedci vytvorili a certifikovali prototyp novej ochrannej polomasky CIIRC RP95-3D s najvyšším stupňom bezpečnosti FFP3 pre deti.
Vyvíjaný prístroj by mal byť využívaný v prípade vyčerpania dostupných ventilátorov schválených na klinické použitie.
Respirátor dokáže zachytiť aj najmenšie čiastočky vrátane vírusov. Podľa výskumníkov z ČVUT je účinnejší, než respirátory s ochranou FFP3.
Pandémia koronavírusu môže paradoxne urýchliť výstavbu 5G sietí. Verejnosť si však na ich dostupnosť bude musieť počkať.
Firma ponúka softvér verejným inštitúciám zadarmo. Využiť by sa dal napríklad v dopravných prostriedkoch či v obchodoch.
Novým koronavírusom sa nakazilo už viac ako 240 tisíc ľudí, z toho viac ako 10 tisíc ochoreniu podľahľo.
Extrémny výpočtový výkon superpočítača vedcom pomáha pri skúmaní molekulárnych zlúčenín ako možných zložiek budúceho lieku na koronavírus.
Výroba produktu stojí menej ako jedno euro a návrh prototypu trval tri hodiny.
Facebook bude zdieľať anonymné dáta o pohybe ľudí, zatiaľ čo Google zabojuje proti dezinformáciám vo vyhľadávaní.
Na povrchu mobilu sa nachádza viac patogénov ako na záchodovej doske. Prinášame vám tipy ako ho správne vyčistiť a zničiť baktérie a vírusy.
Bezkontaktné platby boli dlhodobo považované za bezpečnejšie ako používanie hotovosti. Revolúciu však priniesli platby mobilom či hodinkami.
Čína nasadila do boja proti koronavírusu aj dezinfekčné roboty, smart prilby či pokročilý softvér na rozpoznávanie tvárí.
V londýnskej nemocnici Hammersmith začali využívať pri liečbe pacientov so srdcovými poruchami malý počítač s názvom V-lap.
Prebytočný výkon vášho počítača môže v projekte Folding@home pomôcť pri vývoji lieku na koronavírus. Do projektu sa už zapojili ľudia z celého sveta.
Britské Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) vydalo niekoľko nových odporúčaní.
Halicín je silné antibiotikum, ktoré pri testovaní úspešne zlikvidovalo viaceré rezistentné kmene baktérií.
Nové superpočítače poslúžia na presnejšie predpovede počasia, vývoj lietadiel, lodí, ale aj na vypočítanie pohybu tornád.
Zhodli sa na tom účastníci výročnej konferencie Americkej asociácie pre rozvoj vedy.
Ak sa už nedá plastový odpad nevytvárať, najlepšie ho je recyklovať. Je to jednoduchšie ako sa zdá, o čom svedčí príbeh Lukáša Adámka a Šimona Hornu zo Starej Turej.
Správanie Jennie je možné prispôsobiť pomocou mobilnej aplikácie.
Robotické autá bez vodiča od firmy Nuro budú rozvážať nákupy ľuďom v meste Houston v štáte Texas.
Zatiaľ však nie je známe, kedy firma spustí program.