Najväčšie lietadlo na svete má dĺžku 117 metrov a poháňa ho až šesť turbínových motorov z Boeingu 747. Vzlietne už o niekoľko mesiacov.
Menej nehôd a vyššia bezpečnosť na cestách. Termovízne kamery môžu byť vítaným doplnkom pri asistovanej jazde.
Trápite sa so skladaním nakúpeného nábytku? Robot dokázal zložiť stoličku z Ikey rýchlejšie než väčšina ľudí.
Výsledkom rokovaní so spoločnosťou Hyperloop TT napokon nebolo vybudovanie prvej európskej “rýchlodráhy” medzi Bratislavou a Viedňou.
Kalifornia možno pripraví o prvenstvo Austráliu, v ktorej je umiestnená najväčšia lítiovo-iónová batéria na svete.
Airbus plánuje prerobiť batožinový priestor v lietadlách na nocľaháreň s množstvom lôžok pre cestujúcich. Novinku ponúkne aerolinkám už o dva roky.
Možno to už nebude trvať príliš dlho a ľudia budú môcť velebiť či viniť umelú inteligenciu (AI) za to, že ich prijali do zamestnania alebo im, naopak, dali padáka.
Firma Taranis využíva na zvyšovanie úrodnosti na poliach sofistikované technológie, monitorovacie systémy ale aj umelú inteligenciu.
Najmenší počítač na svete má rovnaký výkon ako počítače z roku 1990. Jeho výroba nestojí ani desať centov.
Firma spoluzakladateľa Googlu predstavila lietajúci taxík na elektrický pohon s kolmým vzletom a pristávaním.
Výrobca elektroniky Foxconn testuje vo svojej dcérskej firme využitie umelej inteligencie vo výrobe. Tá raz môže sčasti nahradiť ľudskú prácu.
Venezuela je prvou krajinou, ktorá okrem oficiálnej meny bude používať aj virtuálnu kryptomenu. Krytá bude zásobami ropy.
Títo odborníci vyzývajú vlády a ďalšie vplyvné skupiny na obmedzenie týchto možných hrozieb.
Zvlhčovače vzduchu nemusia byť len nenápadne ukryté v rohu izby. Drahé zvlhčovače od švajčiarskej značky zaujmú najmä dizajnom. Cenou už menej.
Inteligentné okuliare posielajú fotografie podozrivých osôb do registra trestov, kde sú v reálnom čase porovnávané so záznamami.
Stačí stlačiť jediné tlačidlo a papuče od Nissanu sa vrátia na svoje pôvodné miesto pri dverách, kde budú čakať na nových hostí.
Vďaka strojovému učeniu už Google dokáže odhadnúť aj meškanie letu. Informácie ponúka vo svojej mobilnej aplikácie.
Osladiť si čaj či kávu nebolo pred dvesto rokmi také jednoduché ako dnes. Gazdinky museli najprv nasekať až 1,5 metra vysoké cukrové homole na menšie časti.
Jednotka z názvom flick je hneď po nanosekunde druhou najmenšou časovou jednotkou. Pomáhať má najmä vývojárom.
Vlak už dokáže prejsť až 100 kilometrov bez toho, aby musel rušňovodič do chodu akokoľvek zasahovať.
Čínsky výrobca predbehol Apple, ktorý chcel pôvodne čítačku ukryť pod displej v iPhone X. Technológia smeruje do výroby.
V továrni v meste Mainz úspešne odliali prvých šesť segmentov primárneho zrkadla pre ďalekohľad ELT. Hlavné zrkadlo ďalekohľadu ELT bude mať priemer 39 metrov.
LG na veľtrhu CES v Las Vegas predstavilo robota Cloi, ktorý ale odmietol spolupracovať a firma tak útržila hanbu a posmešky.
Dve závažné chyby v procesoroch troch najväčších výrobcov ohrozujú miliardy počítačov. Oprava môže znížiť výkon procesora až o tretinu.
V krajine by sa už neplatilo hotovosťou ale len bezhotovostne. Bankovky a mince môže nahradiť špeciálna virtuálna mena.