V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice začali využívať najmodernejšiu robotickú techniku pri rehabilitáciách pacientov.
Európska únia stanovila termín, do ktorého musia všetci výrobcovia malej spotrebnej elektroniky povinne prejsť na nabíjací konektor USB-C.
Británia začala vývoj vojenskej stíhačky novej generácie. Stroj bude využívať umelú inteligenciu a riadiť kŕdle autonómnych dronov.
Americkým vedcom sa prvýkrát podarilo vykonať jadrovú fúziu, pri ktorej sa uvoľnilo viac energie, než koľko sa jej pri reakcii spotrebovalo.
Polícia v San Franciscu navrhuje, aby mohla používať roboty na zneškodnenie útočníkov. Umiestnila by na ne výbušninu.
Skúseným programátorom bude sekundovať umelá inteligencia, ktorú chce Google naučiť písať a aj opravovať vlastný zdrojový kód.
Od majiteľov vybraných modelov si bude Mercedes-Benz pýtať ročný poplatok za zrýchlenú akceleráciu z 0 na 100 km/h.
Namiesto pôvodných 48 hodín dokáže umelá inteligencia od Google s vysokou pravdepodobnosťou predpovedať požiare a záplavy až na 7 dní dopredu.
Inovatívne riešenie so solárnymi panelmi chránenými proti krádeži a inteligentnými batériami na každej základňovej stanici ušetrí až 455 kg emisií CO2 ročne.
Americká spoločnosť Miso Robotics vyvinula pre prevádzky rýchleho občerstvenia nový robot. Volá sa Flippy 2 a zvládne pripravovať viacero jedál s rôznymi receptami súčasne.
Spoločná nabíjačka pre elektronické mobilné zariadenia sa v únii stane skutočnosťou v roku 2024. Rozhodli o tom v Štrasburgu poslanci Európskeho parlamentu (EP).
Nemecká raketová technika predstavovala od 30. rokov 20. storočia svetovú špičku. 3. októbra 1942 dokázala doletieť ako prvý ľudský výrobok až na samú hranicu vesmíru.
Vedcom z Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme sa podarilo vyvinúť špeciálnu náplň do 3D tlačiarne, vďaka ktorej je možné tlačiť 3D predmety z dreva.
Dvojnohá robotka Cassie vytvorila nový Guinnessov svetový rekord v behu na 100 metrov. Túto vzdialenosť prekonala za 24,73 sekundy.
Vedci z Massachusettského technologického inštitútu (MIT) vynašli náplasť, ktorá dokáže snímať ultrazvukom vnútornosti človeka počas každodenných činností.
Namiesto chladenia celého priestoru využívajú Japonci "osobné" ochladzovacie bundy, ktoré sú vraj šetrnejšie k životnému prostrediu.
Polícia v britskom grófstve Surrey priznala, že do mobilnej dopravnej aplikácie Waze zámerne pridáva falošné hlásenia o policajných kontrolách na ceste.
Umelá inteligencia pomohla vo Francúzsku vystopovať majiteľov bazénov, ktorí si ich vybudovali bez toho, aby na ne získali povolenie.
Americká farmaceutická spoločnosť Moderna podala žalobu na svojich konkurentov - firmy Pfizer a BioNTech.
Vyzerá to ako chyba, ale nie je. Tipujte, čo by obrázok mohol znamenať?
Skladací smartfón na prácu aj zábavu? Prečo nie?! Novinka od Samsungu bez kompromisov vyhovie aj tým najnáročnejším.
Pre vývoj cenovo dostupnejších a vysoko výkonných fotovoltaických článkov využívajú vedci v súčasnosti umelo kryštalizované perovskity.
Vyrobiť si jedlo podľa svojich potrieb, zamedziť plytvaniu, nakŕmiť celú planétu alebo zaistiť jedlo pre astronautov.
Inštitút klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM) má už niekoľko mesiacov nové "cétéčko." Takzvané fotónové CT dokáže zobraziť potrebné miesta v lepšom rozlíšení.
Čo je vlastne dron a čo o nich vieme? Na čo slúžia? Ako pomáhajú pri vojnových konfliktoch? Tu sú vybrané údaje: