Mobilná aplikácia od Googlu naskenuje a vyretušuje staré fotky

Aplikácia PhotoScan dokáže odfotiť a vyretušovať staré fotky z rodinného archívu. Zaostrí a zbaví ich aj neželaných odleskov. Dostupná je zadarmo pre mobily s Androidom a systémom iOS.

Google, PhotoScan,
Mobilná aplikácia PhotoScan je dostupná zadarmo.
Autor:

Roztriediť a archivovať kvantum starých fotiek z minulosti je zväčša veľmi pracné. Nehovoriac o prípadnej digitalizácii, ktorá je s použitím skeneru veľmi zdĺhavá a väčšinu ľudí za krátku dobu prestane baviť. Pomôcť by mohla nová bezplatná mobilná aplikácia od Googlu s názvom PhotoScan, ktorá vyvolané a vytlačené fotografie odfotí a následne aj vyretušuje. Aplikáciu si môžu do mobilu stiahnuť majitelia zariadení so systémom Android a iOS.

PhotoScan fotky vyretušuje a zbaví odleskov

Aplikácia PhotoScan automaticky identifikuje okraje fotky, zarovnáva a otáča ju a odstraňuje z nej rôzne odlesky, ktoré vznikli pri fotení. Každú fotku je pritom potrebné odfotiť niekoľkokrát, pod rôznymi uhlami. Snímky aplikácia pospája, vyretušuje a uloží do albumu, prípadne automaticky roztriedi a nahrá do online knižnice Fotky Google. Len pre informáciu, fotky do rozlíšenia 12 megapixelov je možné ukladať na servery Googlu bez akýchkoľvek obmedzení. Google pred časom veľkoryso pozmenil obmedzenia vo veľkosti fotiek nahraných do cloudu.

Kľúčom k úspechu pri retušovaní fotiek je použitý algoritmus, ktorý porovnáva pixely na každej zo štyroch snímok, ktoré aplikácia najprv rozdelí na niekoľko štvorcov. Na výslednej fotografii sú následne pospájané najkontrastnejšie štvorce, čoho výsledkom je ostrá fotka bez nežiadúcich odrazov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nokia, 3310

Legenda je späť. Nokia 3310 bude v predaji za 59 eur

19.02.2017 11:00

Legendárny telefón, ktorý nebolo možné rozbiť ani utopiť, sa zrejme vráti na scénu. Ukázu ho na veľtrhu MWC v Barcelone.

ZTE, smartfón, CSX

Plánovali vyrobiť ideálny mobil. Ľudia však oň nemali záujem

18.02.2017 07:00

Na výrobu smartfónu s bezdotykovým ovládaním plánovalo čínske ZTE vyzbierať pol milióna dolárov. Kampaň sa však skončila fiaskom.

Slovak Telekom, SmartHome

Slovak Telekom ponúkne inteligentné spotrebiče ako službu

31.01.2017 11:45

Za mesačný poplatok si bude môcť záujemca od Telekomu prenajať žiarovky, požiarny hlásič, kameru či detektor pohybu.

čierna skládka, odpad, okolie zabí majer, bratislava

Občania Štúrova sa búria proti plánovanej spaľovni odpadov

22.02.2017 13:44

Občania Štúrova a okolitých obcí sú proti výstavbe strediska na recykláciu odpadov pre obavy zo zhoršenia stavu životného prostredia.

predsedníctvo, logo, EÚ, Lajčák

Podujatia predsedníctva EÚ vyšetruje NAKA, vypovedali svedkovia

22.02.2017 13:30

Kultúrne akcie súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ preveruje polícia. Zamerala sa na to, či pri ich organizácii nedošlo k šafáreniu s verejnými peniazmi.

cirkev, kňaz

Kiska druhykrát nepodpísal zákon o cirkvách

22.02.2017 13:11

Podľa predkladateľov, poslancov SNS, je cieľom novely zákona eliminovať špekulatívne registrácie údajných cirkví a náboženských spoločností.

PSA - Opel

Záchrana automobilky Opel bude za cenu prepúšťania v Británii

22.02.2017 13:00

Nemeckú značku Opel môžu mať čoskoro v rukách Francúzi.