Mobilná aplikácia od Googlu naskenuje a vyretušuje staré fotky

Aplikácia PhotoScan dokáže odfotiť a vyretušovať staré fotky z rodinného archívu. Zaostrí a zbaví ich aj neželaných odleskov. Dostupná je zadarmo pre mobily s Androidom a systémom iOS.

Google, PhotoScan,
Mobilná aplikácia PhotoScan je dostupná zadarmo.
Autor:

Roztriediť a archivovať kvantum starých fotiek z minulosti je zväčša veľmi pracné. Nehovoriac o prípadnej digitalizácii, ktorá je s použitím skeneru veľmi zdĺhavá a väčšinu ľudí za krátku dobu prestane baviť. Pomôcť by mohla nová bezplatná mobilná aplikácia od Googlu s názvom PhotoScan, ktorá vyvolané a vytlačené fotografie odfotí a následne aj vyretušuje. Aplikáciu si môžu do mobilu stiahnuť majitelia zariadení so systémom Android a iOS.

PhotoScan fotky vyretušuje a zbaví odleskov

Aplikácia PhotoScan automaticky identifikuje okraje fotky, zarovnáva a otáča ju a odstraňuje z nej rôzne odlesky, ktoré vznikli pri fotení. Každú fotku je pritom potrebné odfotiť niekoľkokrát, pod rôznymi uhlami. Snímky aplikácia pospája, vyretušuje a uloží do albumu, prípadne automaticky roztriedi a nahrá do online knižnice Fotky Google. Len pre informáciu, fotky do rozlíšenia 12 megapixelov je možné ukladať na servery Googlu bez akýchkoľvek obmedzení. Google pred časom veľkoryso pozmenil obmedzenia vo veľkosti fotiek nahraných do cloudu.

Kľúčom k úspechu pri retušovaní fotiek je použitý algoritmus, ktorý porovnáva pixely na každej zo štyroch snímok, ktoré aplikácia najprv rozdelí na niekoľko štvorcov. Na výslednej fotografii sú následne pospájané najkontrastnejšie štvorce, čoho výsledkom je ostrá fotka bez nežiadúcich odrazov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
iPad, Apple

iPad Air skončil. Nahradil ho ťažší, hrubší, no aj lacnejší iPad

22.03.2017 07:00

iPad zlacnel, no okrem výkonnejšieho procesora neponúka nič nové. Oproti iPadu Air 2 je dokonca hrubší a ťažší, aj keď výrazne lacnejší.

hudba, počúvanie, spotify, apple, beats, slúchadlá, relax,

Spotify pripravuje predplatné s hudbou v CD kvalite

04.03.2017 11:40

Hudobná služba Spotify onedlho sprístupní predplatné s hudbou v najvyššej možnej kvalite. Mesačný poplatok môže byť až dvojnásobne vyšší.

Andrej Kiripolský, Sony World Photography Awards

Snímka 16-ročného Slováka je vo finále prestížnej fotografickej súťaže

01.03.2017 07:00

Andrej Kiripolský zaujal porotu na najväčšej fotografickej súťaži Sony World Photography Awards. Jeho snímka sa prebojovala až do finále.

euro, bankovky, peniaze, mince

VÚB vyplatí dividendu 5,55 eura na akciu

24.03.2017 21:34

VÚB banka, ktorá v minulom roku dosiahla zisk 265,17 mil. eur, dá na výplatu dividend niečo cez 72 mil. eur.

summit, pápež, eu, rím

Pápež sa stretol s lídrami EÚ. Vyzval ich na solidaritu a jednotu

24.03.2017 21:19

Solidarita je podľa pápeža najúčinnejším prostriedkom proti moderným formám populizmu, nesmie však pozostávať len zo slov, tvrdí pápež.

Hollande

Hollande: Fillon obvineniami vlády zo sprisahania prekračuje medze

24.03.2017 21:10

Francúzsky prezident François Hollande sa dnes ohradil proti výrokom pravicového kandidáta na hlavu štátu Françoise Fillona.

Obama

Trump požiadal o stiahnutie návrhu na zrušenie Obamacare

24.03.2017 20:57

Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu Obamacare bolo stiahnuté z dnešného programu.